Bu yazımızda Xiaomi redmi note 7 root konusunda bilgi verilecektir. Bilindiği üzere, android cihazlar, root işleminden sonra kullanıcılarına daha fazla özgürlük sunmaktadırlar. Eğer bu özgürlüklerden bizler de yararlanmak istiyorsak cihazımızı rootlamalıyız. xiaomi redmi note 7 root konusunda bu rehber size yardımcı olacaktır. İşleme başlamadan önce en az %50 şarjımızın olduğunu, cihazımızın boot korumasının açık olduğunu ve gerekli araçları temin ettiğimizi varsayarak xiaomi root atma işlemlerine başlayabiliriz. 

 

Boot koruması açma 

Xiaomi root atma işlemi için, öncelikle cihazımızın boot korumasının açık olması gerekmektedir. Boot korumasını açmak için Xiaomi’ye başvurarak izin almamız gerekmektedir. Bu izni almak için öncelikle Telefon Hakkında > Miui Sürümü  gidiyoruz ve Miui sürümüne 5 kez ard arda tıklayarak geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Sonrasında, Sistem ve Cihaz > Ek ayarlar > Geliştirici Seçenekleri menüsüne gelip, Oem kilit açma kısmını etkin yapıyoruz ve yine aynı ekranda aşağıya doğru kaydırarak, USB hata ayıklama seçeneğini etkin konuma getiriyoruz.

 

Bundan sonrasında yine geliştirici seçenekleri menüsünde bulunan Mi Kilit Açma seçeneğine girerek alt kısımdan “Hesap ve Cihaz ekle” düğmesine dokunmamız gerekiyor. Bundan sonra cihaz sizden wifi bağlantıyı kapatmanızı ve mobil bağlantı ile internete bağlanmanızı isteyecektir. GSM hattınızın mobil veri seçeneğini açarak internete bağlanıp mi hesabınızın şifresini girdikten sonra boot koruması açma istediğiniz Xiaomi’ye gönderecektir. Bu işlemden sonra aşağıdaki programı indirip bilgisayarınıza kurun. Böylelikle xiaomi root atma işlemlerine başlayabiliriz. 

 

https://en.miui.com/unlock/download_en.html

 

Programı çalıştırıp telefonunuzu bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. Programa telefonunuzda o an açık olan mi hesabınızın şifresiyle giriş yaptıtkan sonra, bilgisayarınızda gördüğünüz unlock butonuna tıklayın. Eğer başvurunuz onaylandıysa cihazınız unlock yapmayı deneyecektir başarılı olursa, xiaomi root atma işlemlerine geçebilirsiniz eğer başvurunuz hala onay sürecindeyse daha sonra yeniden deneyebilir ve xiaomi redmi note 7 root işlemine başlayabilirsiniz.

 

Xiaomi Redmi Note 7 root 

Evet cihaz boot korumanızın açık olduğunu varsayarak xiaomi root atma işlemlerine başlıyoruz.  Size lazım olacak olan programların son sürümlerini aşağıdaki linklere tıklayarak indirin.

 

Vbmeta

Magisk

Twrp Recovery

ADB

 

Xiaomi Redmi Note 7 cihazınızı kapatın. Cihaz kapalı durumdayken  güç ve ses kısma düğmelerine aynı anda basarak ekrana şu resim gelene kadar bekleyin.

 

 

 

 

Şimdi ADB folder.zip klasörünün içeriğini bilgisayarınızın C:\dizinine C:\adb şeklinde çıkartın. c:\adb dizininin içine ise vbmeta.img ve TWRP-3.2.3-TwrpBuilder-violet-2019-03-22_20-44.img dosyalarını atın. TWRP-3.2.3-TwrpBuilder-violet-2019-03-22_20-44.img’nin ismini kolaylık olması açısından recovery.img şeklinde değiştirin.

Başlat menüsünden komut satırını yönetici olarak çalıştırın. komut satırından cd adb yazarak c:\adb dizinine gidin ve telefonu usb kablosuyla bilgisayara bağlayıp aşağıdaki iki komutu sırasıyla girin

 

fastboot –disable-verify –disable-verification flash vbmeta c:\adb\vbmeta.img

fastboot flash recovery c:\adb\recovery.img

 

 

 

 

 

Telefonunuzu güç düğmesinden kapatın ve güç düğmesi + ses açma düğmesine TWRP menü gelinceye kadar basılı tutun. Karşınıza TWRP menüsü gelecektir.

 

 

 

Xiaomi redmi note 7 root atmak için TWRP menüsünde sırasıyla

Magisk zip dosyasını açmadan direkt zip şeklinde cihazınızın dahili hafızasına atın

Wipe > Format Data > Açılan yere klavyeden yes yazın ve enter tuşuna basın

Install tuşuna basın, açılan menüde  magisk.zip’i seçin ve sağa doğru kaydırarak paketi flashlayın

 

Xiaomi Redmi Note 7 root işlemi tamamlanmıştır