Unutulan Windows 10 şifrelerini kırmak için farklı yöntemler mevcut olsa da, windows 10 şifre unuttum probleminin en garantili çözüm yolu, hiren boot cd kullanarak şifreyi sıfırlamaktır. Programsız yöntemler ile değiştirilen şifreler, Windows 10 ayarlarını bozarak, cmd komut satırına eskisi gibi ulaşamamanız  sorununa sebep olur. Programsız yöntemle Windows 10 şifre unuttum problemini çözseniz de, cmd komut satırına ulaşabilmek için her seferinde utilman yazmanız gerekebilir. Bu da windows ayarlarını bozar.

Bu yazıda anlatılan windows 10 şifre unuttum sorununu çözmek üzere anlatılan yöntem ise, sisteminizde bu tarz bir değişikliğe sebep olmaz ve windows 10 hiçbir ayarı bozulmadan, eskisi gibi çalışmaya devam eder.

Windows 10 şifre unuttum problemini çözmek ve yeni bir şifre belirlemek için aşağıdaki linke tıklayıp hirens boot cd sitesine gidelim ve son versiyonu indirelim

 

Hirens Boot Cd

 

Programı indirdikten sonra windows 10 şifre unuttum problemini çözmek için, iso dosyasını cd’ye yazdırın ve bilgisayarınızı hirens boot cd üzerinden açın.

Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda Offline NT / 2000 / XP / Vista / 7 Password Changer menüsüne gelip enter tuşuna basın

 

 

Aşağıdaki ekranda hiçbirşey yazmatan enter tuşuna basın 

 

 

Aşağıdaki ekranda Windows 10 hangi bölüme kuruluysa onun numarasını yazıp enter tuşuna basarak ilerleyeceksiniz. Hangi partition olduğundan emin değilseniz büyük olanı seçin.

 

 

Aşağıdaki ekranda yine birşey yapmadan enter tuşuna basın 

 

 

Aşağıdaki ekranda varsayılan seçeneği yani Password reset [sam system security] seçip Enter tuşuna basın.

 

 

Aşağıdaki ekranda şifresini değiştirmek istediğiniz kullanıcı hesabının ismini yazın ve Enter tuşuna basın

 

 

Aşağıdaki ekranda 1 tuşuna basın. Bu şifreyi tamamen temizleyecektir.

 

 

Aşağıdaki ekranda ! yazıp enter tuşuna basın

 

 

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows 10 şifre unuttum sorunu çözülmüş olacaktır.