Bu makalede sizlere redmi note 7 panel öğrenme hakkında bilgiler vereceğim. Bu bilgiler neden önemli? Çünkü redmi note 7 hayalet ekran sorunu çok az miktarda cihazı ilgilendiriyor olsa da, karşınıza çıkması muhtemel olabilecek bir sorundur. Bu sorunun tianma panel yerine daha çok lg panel kullanılan, xiaomi cihazlarda var olduğu söylentileri yayılmıştır.

Redmi note 7 hayalet ekran sorunu hakkında bilgi vermek gerekirse, kısaca bu durum cihazın ekranında oluşan gölge tarzı görüntülerdir diyebiliriz. Örneğin whatsapp programını çalıştırdınız ve programı kapattınız diyelim. Programın kapatılmadan önceki görüntüsü silik bir şekilde ekranınızda kalacaktır ve fark edilecektir.

Bu yüzden, redmi note 7 cihazınızın hangi paneli kullandığını merak edebilir ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu yazı başka model Xiaomi telefonların da hangi tarz panel kullandığını öğrenmenize yardımcı olabilecek bilgiler içermektedir. Çünkü tüm modellerde, panel öğrenme işlemleri aynıdır.

Redmi Note 7 panel öğrenme işlemini gerçekleştirmek için, ayarlar menüsüne girin ve Telefon Hakkında seçeneğine dokunun. Aşağıda görünen ekran karşınıza gelecektir. Burada aşağıya doğru kaydırın ve Çekirdek Sürümü yazan yere 5 kez dokunun.

 

 

Karşınıza FQC Test isimli aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda 1. numaralı seçenek olan, Software version seçeneğine dokunun.

 

 

Şimdi karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Redmi Note 7 panel öğrenme işlemi için bu ekranda aşağıya doğru kaydırın ve LCM information yazan yerde ekranınızın modeli gözükür. Benim telefonumda tianma nt36672a fhdplus video mode dsi panel yazıyor. Yani cihazım aşağıda da gözüktüğü gibi tianma marka ekran kullanmaktadır.

 

 

Ekran panelinizi bu sayede öğrenmiş oldunuz. redmi note 7 hayalet ekran sorunu ile karşılaşıp karşılaşmayacağınız konusunda ise herhangi bir şey söylenemez. Fakat bu tarz bir problemin oldukça nadir olarak oluşabileceğini düşünüyorum.

 

Genellikle redmi note 7 hayalet ekran sorunu gibi durumlar, cihaz ekranının ne marka olduğundan daha çok, nasıl kullanıldığı ile daha yakından ilgilidir. Örneğin cihaz şarj olurken, uzun süreler boyunca şarj adaptörünün cihazın usb portuna bağlı olarak oyun oynanması ve böylelikle cihazın fazla miktarda ısınmasına sebep olunması zamanla ekran sararmalarına ve nihayet böyle bir soruna yol açabilecek tarzda bir kullanım şeklidir.

Eğer redmi note 7 hayalet ekran sorunu ile karşılaşırsanız, cihazınızı garanti kapsamı dahilinde onarımının yapılması için, yetkili teknik servise göndermelisiniz. Eğer böyle bir şansınız olmaz ise ya da cihazınız garantisiz yahut garanti kapsamı dışında bırakılırsa bu sorunu gidermek için cihanızı öncelikle rootlayıp, sonrasında cf lumen uygulamasını yüklemenizi ve RGB ayarlarını değiştirmenizi ve 3 rengin de ayarını 900 şeklinde ayarlamanızı tavsiye ederim

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz