Xiaomi Mi 9T akıllı telefon kullanıyorsanız ve cihazınızı rootlamak istiyorsanız, bu kılavuz tam size göre. Burada anlatılan işlemlerin adım adım uygulanması cihazın rootlanması için yeterlidir.

Bu yazıdaki tüm işlemleri gerçekleştirip, mi9t root atma işlemini tamamladıktan sonra, özel ROM’ları ve magisk modlarını yükleyebilir, yedekleme ve geri yükleme gerçekleştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Cihazınızı her zaman için özelleştirebilir veya ince ayar yapabilirsiniz.

Mi 9T root atma, TWRP Kurtarmayı Kurma Adımları

Xiaomi Mi 9T Android cihazınıza, TWRP kurtarma yazılımını nasıl indirip yükleyeceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz. TWRP’yi başarıyla kurduktan sonra, birkaç mod ekleyebilir, custom ROM’ları kurabilir, yedekler alabilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Gerekli dosyaları indirin

Mi9t root atma işlemi için gerekli olan tüm dosyaları google drive klasöründe paylaşıyorum. Klasörün içinde root işlemi için gerekli tüm dosyalar mevcuttur.

Dosyaları buradan indirin 

Ön Gereksinimler

Xiaomi Mi 9T’de root işlemi gerçekleştirmek için, öncelikle cihazın önyükleyici kilidini açmanız gerekir. Bu işlem için uygulanacak adımlar, tüm Xiaomi cihazlarda aynıdır. İşlemi gerçekleştirmek için Redmi Note 7 root işlemlerini anlattığımız yazımızda bahsettiğimiz gibi boot kilidinizi kaldırabilir Mi 9T root işlemi için tekrar bu makaleye dönerek, kaldığınız yerden adımları takip edebilirsiniz.

Redmi note 7 için olan Root makalesini okumak için tıklayın

Önemli Not: Redmi Note 7 konusundaki dosyaları Mi 9T cihazınızı rootlamak için kullanmayın. Tekrar bu yazıya dönüp, bu makale içerisinde verilen twrp ve magisk dosyalarını kullanın.

Daha güvenli bir root işlemi için, cihazınızın bataryasını % 60’a kadar şarj edin.
Cihaz verilerinizin tam yedeğini alın.
Telefonunuzu bilgisayara bağlayabilmek için bir USB kablosuna ve bir PC ya da Dizüstü bilgisayara ihtiyacınız olacaktır.

ADB fastboot yöntemini kullanarak mi9t root atma, mi9t twrp yükleme klavuzu

 

 

TWRP’yi telefonunuza kurmak için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

Platform tools latest windows.zip klasörünü indirin.

Klasörü c:\adb yoluna olduğu gibi kopyalayın
Şimdi, Shift tuşunu basılı tutarak adb klasörü içinde boş bir alana sağ tıklayarak komut penceresini açın. Yani Power Shell penceresini aç veya Komut Penceresini aç seçeneğine tıklayacaksınız.
Telefonunuzu tamamen kapatın ve bir USB Kablosuyla PC’ye bağlayın.
Ardından, Fastboot moduna geçmek için Ses Kısma + Güç tuşunu birkaç saniye basılı tutun.
Şimdi aşağıdaki komutu girin ve enter tuşuna basın:

fastboot flash recovery recovery.img

İşiniz bittiğinde, aşağıdaki komutu kullanarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz:

fastboot reboot

 

Tabrikler! TWRP’yi başarıyla yüklediniz.

 

Magisk Yükleme, Mi9t root işlemi

 

Telefonunuzu rootlamak için, yukardaki işlemleri uygulayarak cihazınıza yüklemiş olduğunuz TWRP kurtarma yazılımını kullanarak, Magisk v14 zip dosyasını, cihazınıza flashlamanız gerekmektedir. Magisk v14 zip dosyasını cihazınızın dahili hafızasının kök dizinine atın ve bu işlemi gerçekleştirmek için cihazınızda kurtarma moduna girin.

 

 

TWRP kurtarma moduna girmek için cihazınızı kapatın ve güç düğmesi + ses açma düğmesine TWRP kurtarma yazılımının menüsü gelinceye kadar basılı tutun.

Ardından

Wipe > Format Data > Açılan yere klavyeden yes yazın ve enter tuşuna basın

Install tuşuna basın, açılan menüde  magisk.zip’i seçin ve sağa doğru kaydırarak paketi flashlayın.

Böylelikle mi9t root atma işlemi tamamlanmış olacaktır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz