Google Play Hizmetleri, Android işletim sisteminin önemli bir parçasıdır. Diğer tüm uygulamalar gibi, yeni özellikler, optimizasyonlar ve hata düzeltmeleri ile Google’dan güncellemeler alır. Ancak, telefonunuzda hala eski bir sürüm varsa, Android’inizdeki Google Play hizmetlerini manuel olarak güncellemek için aşağıdaki kılavuzu takip edebilirsiniz.

Google play hizmetleri nasıl güncellenir

Diğer Google uygulamalarının aksine, Google Play Hizmetleri Play Store aramalarında görünmez. Bu nedenle farklı bir şekilde güncellenmesi gerekebilir. Ancak, göründüğü kadar uğraştırıcı bir şey de değildir. Aşağıda belirtildiği gibi Play Store’dan veya diğer kaynaklardan kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.

Google play hizmetleri nasıl güncellenir, Play Store üzerinden

Google Play hizmetlerini doğrudan Google Play Store’dan güncellemek için, telefonunuzda chrome ya da her zaman kullandığınız, browser uygulamasını çalıştırın ve aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&referrer=utm_source%3Dplayhelpcenter

Bağlantıya tıkladıktan sonra, google play store uygulaması çalışacak ve sizi güncelleme yapacağınız yere götürecektir. Burada güncelle tuşuna dokunarak, güncelleme yapabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz