Android uygulamaları windows 10’da çalıştırmak

Microsoft, Insider builds çalıştıran Windows 10 kullanıcılarının Android uygulamalarını doğrudan Windows 10’da başlatmasına izin veren yeni bir özelliği duyurdu. Bu sayede, Android uygulamaları windows 10’da çalıştırmak artık mümkün oldu. Bu özellik yalnızca bazı Samsung Galaxy cihazlarında desteklenmekte ve Android uygulamalarının Windows 10 cihazlarına aktarılmasına izin vermektedir. Bu özelliği kullanmak için, Samsung Galaxy kullanıcıları önce telefon uygulamasını kullanarak cihazlarını Windows 10 ile ilişkilendirmelidir..

Android uygulamaları windows 10’da çalıştırmak

Cihaz Windows 10 ile ilişkilendirilikten sonra Windows 10’da mevcut uygulamaların bir listesi görüntülenir.

Windows 10 kullanıcıları daha sonra bir Android uygulamasını başlatabilir ve Doğrudan telefon uygulamanızın dışındaki masaüstlerinde çalışan kendi penceresinde görüntüleyebilir.

Şimdilik, Windows 10’da yalnızca tek bir mobil uygulama aynı anda çalışabilmekte, ancak Microsoft, Kasım 2020’de Galaxy Note20 sahipleri için aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırma desteği sunmayı hedefliyor.

Microsoft, bu özelliği daha geniş bir cihaz yelpazesine getirmek için Samsung ile birlikte çalıştıklarını belirtiyor.

Bu özellik çoğu mobil uygulama ile çalışıyor olsa da, Microsoft bazı mobil uygulamaların içeriğinin diğer ekranlarda Görüntülenmesine İzin vermeyebileceği konusunda uyarıyor.

Bu özelliği kullanmak için, en son Windows 10 Insider build 20185’i çalıştırmanız ve telefon uygulamanızın en son sürümünü çalıştırmanız gerekmektedir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir