Aynı whatsapp hesabını iki farklı telefonda kullanma

Popüler olarak kullanılan, mesajlaşma aracı Whatsapp, yakın zamanda yeni bir özellik sunacak. Sızdırılan bilgilere göre, aynı whatsapp hesabını iki farklı telefonda kullanma, özelliği artık mümkün olabilecek.

Bilindiği üzere, Whatsapp’ın diğer mesajlaşma uygulamalarından ayrılan en önemli özelliği, hesabın bir kullanıcı adı ile değil, cihazınızın telefon numarasıyla kullanılabilmesiydi. Yeni haberlere göre bu uygulamanın bir şekilde esnetileceği iddia ediliyor ve bu doğrultuda hazırlıklar yapılıyor.

Aynı whatsapp hesabını iki farklı telefonda kullanma

WABetaInfo isimli sistenin haberine göre, Facebook, 4’e kadar mobil cihazı, aynı whatsapp hesabına bağlama desteğini sunan bir kullanıcı arayüzü üzerinde çalışmaya başlamış. Yayınlanan bazı ekran görüntülerinde, bu özellikle ilgili seçenekler yer almakta.. Doğrulamanın SMS vasıtasıyla gönderilecek bir kod ile sağlanacağı da ayrıca belirtilmiş..

Bu uygulamanın veri kullanımı ise oldukça fazla olabilir. Bu özellik daha çok WiFi için öneriliyor. “Wi-Fi olmadan, giriş yavaş olabilir ve mobil veri kotanızın büyük bir bölümünü kullanabilir

Anlık mesajlaşma platformunun piyasaya sürülmesinden bu yana, WhatsApp tek bir cihazda kullanımla sınırlı kaldı. Şirket daha sonra WhatsApp Web desteğini yayınladı, ancak bu özellik yalnızca ana cihazın internete bağlı olmasını ve aynı zamanda cihazdan kimlik doğrulama yapılmış olmasınını gerektiriyor. Böylelikle her iki bağlı cihazda da çalışan internete ihtiyaç duyuyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir