Android sistem uygulamalarını kaldırma rootsuz

Android akıllı telefon üreticileri, kendi uygulamalarını akıllı telefonlarına önceden yüklemeyi severler. Yaygın olarak bloatware olarak bilinen ve çoğu kullanıcı tarafından ise yaramaz olarak kabul edilen bu uygulamalar, akıllı telefonda büyük miktarda bellek tüketir, Android sistem uygulamalarını kaldırma rootsuz, isimli bu yazıda, akıllı telefonu root etmeden bunları kaldırmanın yolları hakkında tartışacağız. Her ne kadar, bunları ayarlardan devre dışı bırakmak için bir seçenek olsa da, bu programlar yine de akıllı telefonda bir miktar depolama alanı isgal etmeye devam ederler.

Hiç kullanmadığınız, önceden yüklenmiş olan bu uygulamaları kaldırmak istiyorsanız, deneyebileceğiniz birkaç yöntem mevcuttur..

Bunların geçici çözümler olduğunu ve tüm akıllı telefonlar için ise yaramayabileceğini unutmayın.

Android sistem uygulamalarını kaldırma Rootsuz, Yöntem 1

Uygulamayı kaldırmanın en kolay yolu, telefon ayarlarını kullanmaktır. Ayarlar → uygulamalar  → uygulama Yöneticisi → yolunu takip edip ve uygulamayı kaldırmayı deneyin. Burada yalnızca devre dışı bırak seçeneğini görürseniz, yöntem 2’ye geçin.

Android sistem uygulamalarını kaldırma Rootsuz, Yöntem 2

Debloater yazılımı yani Debloater, telefondaki tüm stok uygulamalarını tarayan ve bunları kaldırmaya çalışan bir Windows yazılımıdır.

Bunu yapmak için, önce Ayarlar → Telefon hakkında → yapı numarasına gidin ve Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için 7 kez dokunun.
Etkinleştirdikten sonra, Geliştirici seçeneklerine gidin ve USB hata ayıklamayı etkinleştirin

Şimdi, Windows PC’ye Debloater aracını indirin ve yükleyin
Program kurulduktan sonra, yazılımı çalıştırın ve telefonunuzu USB kablosuyla PC’ye bağlayın
Android akıllı telefonun algılamasını bekleyin
Cihazınız tespit edildikten sonra, telefon paketlerini oku düğmesine tıklayın
Daha sonra, telefonda yüklü olan tüm uygulamaları engellenmis ve engellenmemis seklinde gösterecektir
Kaldırmak istediğiniz uygulamayı seçin ve ardından akıllı telefonunuzdan kaldırmak için Uygula düğmesine tıklayın. Telefonunuzdan daha fazla uygulama kaldırmak için bu adımı tekrarlayın.
Bu geri dönüşümlü bir işlemdir, telefonunuzu yeniden bağlayabilir ve silinen uygulamaları telefonunuza geri yükleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir