Artık insanların iş ve yaşam için birden fazla dil kullanması giderek daha da yaygın hale geliyor ve Microsoft ayrıca kullanıcıların Windows 10 bilgisayarlarında ekran dillerini değiştirmelerine izin veriyor. Bu makale Windows 10 dil paketi indirme ve yükleme işlemi boyunca size rehberlik edecektir. Dil paketi indirilmiyor veya Windows 10’unuz tek dil sürümü destekliyor gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız, yararlı çözümler ve öneriler de sunuyoruz. Windows 10 Build 1809 veya daha yeni sürüm için dil paketlerini yüklemek için, Windows 10 türkçe dil paketi, isimli bu yazıyı okumaya devam edin.

Windows 10 türkçe dil paketi, Microsoft Windows Dil Paketi Türleri

Bazı Windows kullanıcıları, işletim sistemi arabiriminin bazı bölümlerinin dil paketini yükledikten sonra istenildiği dilde görüntülenmediğini fark edebilir. Bunun sebebi, Microsoft’un 3 tür dil paketi desteklemesidir.

Tamamen yerelleştirilmiş dil paketi: bir dil ve yerel ayar için çevirilerin yüzde 100’ünü kapsar.

Kısmen yerelleştirilmiş dil paketi: bir dil ve yerel ayar için çevirilerin yüzde 100’ünü kapsar, ancak tüm kaynaklar dil paketinde yerelleştirilmez

Dil Arabirimi Paketi yani LIP yerelleştirilmiş kaynakların yüzde 100’ünden daha azını kapsayan kısmen yerelleştirilmiş bir dil paketidir. Bunlar sadece tamamen yerelleştirilmiş bir dil paketinin üzerine kurulabilir.

Not: çalışmanızı kaydettiğinizden ve aşağıdaki adımları uygulamadan önce çalışan programları kapattığınızdan emin olun, çünkü bilgisayarınız size sormadan, kendini yeniden başlatabilir.

Windows Update Kullanarak Windows 10 Dil Paketi Yükleyin

Home ve Pro edition kullanıyorsanız, Windows 10 dil paketini yüklemek için en kolay yöntem Windows Update’ kullanmaktır.

Başlat menüsü > Ayarlar > Zaman ve Dil > Dil kısmına gidin

Bu ekranda tercih edilen dil ekle yazısının solundaki + düğmesine tıklayın ve açılan listeden istediğiniz dili seçip ileri butonuna tıklayın. Daha sonra Yükle butonuna tıklayarak seçtiğiniz dil paketini yükleyin

Yüklediğiniz dil paketini varsayılan yapmak için, dil paketinin üzerine tıklayarak bunu seçili hale getirin ve sol kısımdaki yukarı ok düğmesine basarak üste taşıyın. Böylece indirdiğiniz dil paketi, varsayılan olacaktır

Windows 10 türkçe dil paketi, Windows 10 dil paketini el ile indirin ve yükleyin

 

Windows 10 türkçe dil paketi, dosyalarını, isterseniz manuel olarak indirebilirsiniz ve bunları kendiniz yükleyebilirsiniz. Microsoft son kullanıcılar için resmi doğrudan indirme bağlantıları sağlamadığından, arama motorunda dil paketi dosyalarını aramanız gerekebilir. Sadece dil paketinin Windows 10 yapınız için uygun olduğundan emin olun.

Windows 10 türkçe dil paketi, Windows 10 için Dil Paketi nereden indirilir?

Son kullanıcıların dil paketlerini indirmeleri için Microsoft’tan doğrudan bağlantı yoktur. Ayrıca, Dil Paketleri Windows 10’in sağ yapısına yüklenmelidir. Bu nedenle, Windows güncellemeleri aracılığıyla dil paketlerini indiremediyseniz, istediğiniz dil dosyalarını çevrimiçi olarak aramanız gerekir. Bazı forumlar ve topluluklar en son cab dosyalarını gönderebilir.

Windows 10 dil paketini el ile yüklemek için şu adımları izleyin:

Adım 1. Windows tuşu + R tuşlarına basın, lpksetup yazın ve Enter tuşuna basın. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir

Bu ekranda görüntüleme dillerini yükle, seçeneğini seçtiğinizde karşınıza dil paketini yüklemek için bir gözat penceresi gelecektir. Buradan dil paketi dosyalarını koyduğunuz klasörü seçip tamam tuşuna tıklayın ve daha sonra ileri butonuna tıklayarak windows 10 türkçe dil paketi, dosyalarını yükleyebilirsiniz

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz