ComboFix bir casus yazılım temizleme aracıdır ve bu makalede, combofix windows 10, hakkında bilgi verilecektir. ComboFix, aşağıdaki casus yazılım türlerini hedeflemek için özel olarak tasarlanmış ve yazılmıştır: SurfSideKick, QooLogic, Look2Me Bu yazılım aynı zamanda Vundo virüsünü hedeflemek için yerleşik bir motora da sahiptir.
Üstelik bu araç diğer bazı zararlı yazılımları temizleme konusunda da, yardımcı olabilir ve bu yazılımları sisteminizden temizleyebilir ancak yukarıda listelenen grupta olduğu gibi, tam anlamıyla görev yapmayabilir çünkü yazılım birkaç zararlı yazılım tarafından kullanılan spesifik özellikleri aramak için tasarlanmıştır.

Spyware ve virüsleri kaldırmak için iyi bir destek sağlamanın yanı sıra, ComboFix ayrıca güzel bir yazılım olmasını sağlayan diğer yerleşik yardımcı programlara da sahiptir. ComboFix “System32” klasörünün içindeki DLL dosyalarını gösterme yeteneğine de sahiptir böylece kişisel olarak bunlara erişebilir ve bu dosyalarla gerçekleşmiş olabilecek herhangi bir enfeksiyonu manuel olarak kaldırmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca, ComboFix, içinde yerleşik bir dosya silme motoruna sahiptir, böylece kullanıcı sadece virüslü dosyaları değil, herhangi bir dosyayı da silebilir. Bunlar gizli dosyalar da olabilir. Komut satırını kullanarak, bir kullanıcı aynı anda en fazla 8 dosyayı silebilir.

Fakat Bu yazılım Windows 10 uyumlu değildir. Windows 10’da çalışmayan bu yazılımın ilerde Windows 10 desteği vermesi planlanmamaktadır. Peki bu yazılımı windows 10 üzerinde kullanmak istiyorsak ne yapmalıyız? Bu durumda yapacağımız birşey yoktur. Bu yazılımın Windows 10 alternatiflerini kullanmalıyız. combofix windows 10, adlı bu yazıda, Combofix programına en uygun alternatifleri sıralayacağım.

Combofix Windows 10, Spybot Search and Destroy

Spybot-Search and Destroy, Windows sistemleri için bir casus yazılım ve adware kaldırma programıdır. Alman yazılım mühendisi Patrick Michael Kolla tarafından yazılmıştır ve Kolla’nın İrlandalı şirketi Safer-Networking Limited tarafından dağıtılmaktadır. Geliştirme 2000 yılında başlamıştır o zamanlar hala bir öğrenci olan Kolla, adware yazılımlarının en eski örneklerinden ikisi olan Aureate Radiate ve Conducent TimeSink programlarıyla başa çıkmak için küçük bir program yazarak projeyi başlatmıştır.

Spybot Search and Destroy zararlı yazılımları algılar ve bilgisayarınızdan farklı türde casus yazılımları kaldırır. Casus yazılımlar, yaygın anti-virüs uygulamalarının henüz kapsamadığı nispeten yeni bir tehdit türüdür. Internet Explorer’ınızda kasıtlı olarak yüklemediğiniz Yeni araç çubukları görürseniz, tarayıcınız çökerse veya tarayıcı Başlangıç Sayfası bilmeden değişmişse, büyük olasılıkla casus yazılımlarınız vardır. Yıllardır piyasada olan ve sürekli güncellenen bu programı, combofix windows 10, yerine tavsiye ederim

Spybot Free Edition

 

Combofix Windows 10, Kaspersky Virus Removal Tool

Bu ürün, herhangi bir virüs tehdidi için bilgisayarı tarar ve bunları kaldırır İndirme URL’si sık sık güncellenir, bu nedenle sürüm ne olursa olsun indirme her zaman günceldir. Genel bir antivirüs yazılımı olan bu uygulama, spyware, adware  gibi diğer tür zararlı yazılımları da kaldırma desteği sunmaktadır. Kaspersky virus removal tool aracını yükleyerek, sisteminizi tamamen korumaya alabilirsiniz

https://www.kaspersky.com/downloads/thank-you/free-virus-removal-tool

Combofix Windows 10, Super Anti Spyware

combofix windows 10, yerine önerebileceğim bir diğer uygulama ise, Super Anti Spyware yazılımıdır, bu yazılım, tüm casus yazılımları kaldıracaktır. Sabit diskler, çıkarılabilir sürücüler, bellek, kayıt defteri veya bireysel klasörlerin hızlı, tam ve Özel Tarama seçenekleri ile güvenliğini sağlar. Spyware, adware, malware, Trojan dialer worm hijacker root kitleri ve diğer birçok tehdit türünü tespit eder ve kaldırır. Sistem kaynaklarını fazladan harcamaz ve bilgisayarınızı yavaşlatmaz. Kırık internet bağlantılarını, masaüstlerini, kayıt defterini onarır. Tehditlerin gerçek zamanlı olarak engellenmesini sağlar. Potansiyel olarak zararlı yazılımların yüklenmesini veya yeniden yüklenmesini önler.

https://www.superantispyware.com/

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz