Windows platformu, Linux kadar detaylı özelleştirilebilir olmasa da, Windows’un görüntüsünden bıktığımız zaman, bizlere tema değiştirerek klasik görünümden kurtulma imkanını, Linux işletim sistemine göre, sınırlı da olsa sağlamaktadır. Resmi ya da, 3. parti Windows temalarını yükleyerek, Windows’un görünümünü, zevkimize göre değiştirebilme imkanımız vardır. Windows 10 teması indir başlıklı bu konumuzda, Windows için tema önerilerinde bulunacağız.

 

1. MacOS Sierra

Mac OS arabiriminin, Windows 10’dan daha üstün olduğunu mu düşünüyorsunuz? ya da, Mac OS’den Windows işletim sistemine geçiş yaptınız ama Windows 10 arabirimine alışamadınız mı? Windows 10 arabirimini, Mac OS sierra arabirimine dönüştüren bu tema, bizlere Windows 10 kullanırken, Mac OS deneyimi yaşatıyor.

 

Mac Os Sierra, Windows 10 teması indir Mac OS sierra

 

2. GreyEve teması 

Windows 10 için, en güzel karanlık temalardan biri olan GreyEve teması, siyah ve gri renklerden oluşan renk paleti sayesinde, Windows’u daha okunabilir ve göz sağlığı açısından daha konforlu kılıyor. Eğer Windows dosya yöneticisi, klasör arkaplanlarındaki renkler gibi beyaz arkaplanı rahatsız buluyorsanız bu tema tam sizin için.

 

Windows 10 teması indir GreyEve Teması

 

3. Windows XP teması

İşte en nostaljik temamız. Windows 10’u, Windows XP görünümüne kavuşturan bu temayı kullanabilmemiz için, Classic Shell ve  Classic Shell XP suite for Windows 10 isimli uygulamayı indirmemiz gerekmektedir. Uygulamayı indirip kurduktan sonra, Windows XP temasını kullanabiliriz.

 

Classic Shell indir 

Windows 10 teması indir Classic Shell XP suite for Windows 10

 

4. Cake OS

 

 Neon butonlar ve ikonlardan oluşan cakeOS teması, Windows deneyimini iyileştirmek isteyenler için oldukça uygun bir tema gibi görünüyor. Üstelik tema üzerinde çeşitli ayarlamalar yapılmasına imkan sağlanmış. Bu sayede temayı, zevkinize göre ayarlama imkanınız mevcut. Örneğin çerçeveli, çerçevesiz ya da yuvarlak kenarlı pencereler seçebilirsiniz. 

Cake OS indir 

 

5. Seda

 

Seda, DeviantArt sitesinden başka bir karanlık tema. Bu tema, diğer karanlık temaların aksine, bütünüyle karanlık değil. Güzel bir yeşil tonu da temaya eşlik ediyor.

Windows 10 tema indir Seda Teması

 

6. Arc

 

Arc teması içeriğinde değişik renk varyasyonları mevcut. Temadan en iyi verimi almak için, Arc ikon paketini de DeviantArt’dan yüklemeniz gerebilir.

 

Arc Teması indir