Eğer, Windows 10 siyah ekran sorunu, yaşıyorsanız, bu problem, donanım yazılım veya her ikisiyle de ilgili olabilecek, çeşitli sorunlardan kaynaklanabilir bu yazıda, problemi gidermek için birkaç öneri sunacağız.

Windows 10 siyah ekran sorunu, Bağlantı sorunlarını kontrol edin

Eğer bilgisayarınız, hesabınızda oturum açmadan önce, siyah ekran problemine sebep oluyorsa, ekran ve bilgisayar arasında bir bağlantı sorunu olabilir. Bu durumda, bağlantıyı tekrar kontrol edin ve sinyal kablosunun her iki ucunun da, doğru şekilde bağlandığından, monitörün güç aldığından ve doğru çıkışı kullandığından emin olun

Birden fazla video çıkışınız varsa, bağlantıyı farklı bir bağlantı noktasına almayı deneyin ve fareyi hareket ettirin veya klavyedeki herhangi bir tuşa basın. Birçok kez, bir sürücü güncellemesi, video sinyalini yanlış bağlantı noktasına, HDMI, DVI, Thunderbolt, VGA gibi gönderebilen değişikliklere sebep olmuş olabilir.

Harici ve tümleşik grafik kartı içeren, çift ekran kartlı bir sistemle çalışıyorsanız, sorunun bu kartlardan herhangi birinde olup olmadığını doğrulamak için tümleşik ekran kartına geçebilirsiniz.

Deneyebileceğiniz başka bir sorun giderme adımı, bozuk bir ekran veya ekran kartı ile uğraşıp uğraşmadığınızı görmek için monitörü farklı bir bilgisayara bağlamayı denemektir.

Çoğu durumda, Windows 10’in ekranla bağlantısını kaybetmesinin bir sonucu olarak siyah bir ekran görebilirsiniz. Video sürücüsünü yeniden başlatan ve monitörle bağlantıyı yenileyen Windows tuşu Ctrl + Shift + B klavye kısayolunu kullanabilirsiniz.

Windows 10 siyah ekran sorunu, Bağlantı sorunlarını kontrol edin, Gerekli olmayan cihazların bağlantısını kesin

Cihazınıza bağlı çevre birimleri, Windows’u başlatırken siyah bir ekrana sebep olabilir.

Öncelikle tüm çevre birimlerini, yazıcılar, kameralar, çıkarılabilir sürücüler, bluetooth ve diğer USB aygıtları gibi bilgisayarınızdan çıkartın.

Bilgisayarınızı bir kez daha yeniden başlatın ve her şey normal çalışıyorsa, çevre birimlerinizi sırasıyla bağlayın. Soruna neden olan aygıta rastlayana çevre birimilerini sırayla takarak hangisinin soruna neden olduğunu anlayabilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz