Bu yazımız, VPN hızı nasıl arttırılır, konusunda olacak. VPN hizmetlerinin çoğu protokol ayarlarını yapmanızı destekler. Bunun herhangi bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için UDP ve TCP protokolleri arasında geçiş yapın

Modeminizi Veya Yönlendiricinizi Yeniden Başlatın

VPN hızı nasıl arttırılır, konusunda, yönlendiriciyi veya modemi yeniden başlatmak, ınternet hızı sorunlarını gidermek için etkili çözümlerden biridir. Bellek sızıntıları varsa, yönlendirici yavaşlayabilir. Router ve VPN kombinasyonu çok yavaşsa, VPN’İNİZİ yalnızca bilgisayarınızla veya telefonunuzla kullanmayı deneyin. Bazen, yönlendiricideki sanal özel ağ kurulumu, VPN ile cihazınız arasındaki doğrudan bağlantıdan daha yavaştır.

Sunucunuzun Konumunu Değiştirme

Sunucunuzun coğrafi konumu gerçek konumunuzdan uzaksa, internet hızınız yavaşlayabilir. Bağlanmak için daha yakın bir sunucu bulmaya çalışmanız gerekir bu VPN hızınızın artmasına sebep olabilir.

Örneğin, ABD sunucularından Almanya’ya geçerek VPN hızmı 5 Mbps’den 16 Mbps’ye yükseltmeyi başardım. Hangisinin sizin için en uygun olduğunu görmek için çeşitli seçenekleri deneyebilirsiniz.

Şifreleme Düzeyinizi Değiştirin

Güvenlik nedenleriyle bir VPN kullanmıyorsanız, şifreleme seçeneklerini deneyerek, VPN’yi hızlandırmayı deneyebilirsiniz. Her zaman yüksek düzeyde gizlilik gerekmeyebilir, bu sebeple internet hızınızı arttırıp arttırmadığını görmek için IKEv2/IPsec veya OpenVPN yerine L2TP/İpsec’e geçmeyi deneyebilirsiniz.

Cihazınızı Kablolu Bir Bağlantı İle Deneyin

İnternet hızınızı arttırıp artırmadığını görmek için kablolu bir bağlantıya geçmeyi deneyin.

Güvenlik Duvarınızı Ve Diğer Tüm Güvenlik Uygulamalarını Kapatın

Güvenlik duvarları hem de virüsten koruma yazılımı, giden bilgileri filtreledikleri için VPN’yi yavaşlatabilir.

Tüm Cihazlarınızı Yeniden Başlatın

Eski bilgisayarlar bazen yavaşlayabilir, bu yüzden yeniden başlatmayı denemelisiniz. VPN hızınızı artırabilirsiniz, böylece çevrimiçi etkinliklerinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu ipuçları, VPN bağlantınızın internet hızını artırmanıza yardımcı olabilir, bu nedenle başka önlemler almadan önce bunları denemeniz gerekir.

Doğru VPN’yi seçin

VPN hızını artırmak için, her zaman üst düzey VPN sağlayıcısını kullanmalısınız. VPN hızı söz konusu olduğunda NordVPN ve PureVPN en üstün olanlarıdır. Hangisinin daha iyi bir VPN

NordVPN muhtemelen 62 ülkede 5000’den fazla sunucu ile birlikte gelen en ünlü VPN’DİR. 6 cihaza kadar bağlanabilir ve özel IP’ler de mevcuttur. Yazılım temiz ve kullanımı kolaydır.

PureVPN, 140’dan fazla ülkede 2000’den fazla sunucu ile birlikte gelen çok iyi bilinen bir VPN’DİR. Bu VPN ye bağlanmak için 5 cihaza kadar izin verilir

Her iki Vpn’ler iyi indirme ve yükleme hızı istediğinizde dikkate değer VPN lerdir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz