Bir akıllı telefon kullanan herkes, kesinlikle günde en az bir kez müzik dinler. Android işletim sistemi varsayılan olarak, Google play müzik uygulamasına sahiptir.

Google play müzik,, Yararlı bir uygulama olmasına rağmen, bazen google play müzik şarkıları görmüyor, sorununa sebep olabilir.  Bu kılavuzda, google play müzik şarkıları görmüyor, sorununu ele alacağız

Cihazınızı Yeniden Başlatın

İlk ve en yaygın çözümlerden biri, telefonunuzu yeniden başlatmayı denemektir. Basitçe yeniden başlatın ve sonra Play müzik uygulamasını kontrol edin.

Uygulamayı güncelleyin

Play Store’a gidin.
Menüyü açmak için hamburger düğmesine basın
Uygulamalarımı Ve Oyunlarımı Seçin
Uygulamalar listesinde Play müziği arayın.
Yüklenecek yeni bir güncelleme varsa hemen güncelleyin.
Ardından uygulamayı kapatın ve yeniden açın.

Doğru Google hesabını kullanıyor musunuz

Android kullanıcılarının çoğunun birden fazla Google Hesabı vardır Doğru hesap kullandığınızı kontrol edin. Genellikle, ikinci bir hesap kullanarak müzik çalmak için oturum açarsanız, bir hesaptan indirdiğiniz şarkıları göremeyebilirsiniz.

Sadece indirilen şarkıları mı görüyorsunuz?

Yalnızca indirilen parçaları gör seçeneğini devre dışı bırakmanızı sağlayan bir ayar var.

Hamburger düğmesine dokunun
Sadece indirilen seçeneğini arayın. Varsayılan olarak devre dışıdır eğer devre dışı değilse bunu devre dışı bırakın
.
Nomedia Dosyasını Silme

Bu dosya uygulamanın, şarkıları göstermemesine neden olabilir. Bu dosya eğer cihazınızda mevcutsa, bunu dosya yöneticisini kullanarak silin

Bozuk Hafıza Kartı

En sevdiğiniz müzikleri dinleyemiyor olmanızın, bir diğer yaygın nedeni, cihazda bozuk bir SD karta sahip olmaktır. SD kartı kontrol etmek için, telefondan dışarı çıkartabilir ve bilgisayarınıza bağlamayı deneyebilirsiniz. SD kart bozuksa, PC’de de herhangi bir dosya görmezsiniz. Yani, SD kartı değiştirin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz