Samsung telefon sıfırlama nasıl yapılır

Samsung telefonunuzu silmek ve fabrika varsayılan ayarlarına geri döndürmek mi istiyorsunuz? Telefonunuzu varsayılan ayarlarına sıfırlamak son derece kolaydır ve sadece birkaç dakika sürmektedir. Samsung telefon sıfırlama nasıl yapılır, isimli bu konuda, bunu aşağıdaki adımları takip ederek ,nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Başlamadan önce cihaz verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Samsung telefon sıfırlama nasıl yapılır

Telefonuzdaki, ayarlar menüsüne girin, ardından Genel Yönetim’e dokunun

Genel Yönetim ekranında Sıfırla öğesine dokunun.

Sıfırla ekranında Fabrika verilerini Sıfırla öğesine dokunun.

Fabrika verileri sıfırlama ekranında, Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine dokunun

Samsung telefon sıfırlama, eğer menu çalışmıyorsa

Bazen Samsung cihazınız yanıt vermeyebilir veya yazılım sorunları nedeniyle menüye erişemeyebilirsiniz. Bu senaryoda, bu yöntem, bu sorunları çözmek için yardımcı olabilir.

Samsung Galaxy cihazını fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki kılavuza göz atın.

Adım 1-Güç düğmesine basarak cihazı kapatın

Adım 2-Şimdi, cihaz titreşene ve Samsung logosu görünene kadar ses açma, Güç ve Menü düğmesine basın

Adım 3-cihaz şimdi kurtarma moduna başarıyla önyükleme yapacaktır. Bu menüde cep telefonunuzun dokunmatik ekranının çalışmayacağını unutmayın. Şimdi seçeneklerde ses açma ve kısma düğmeleriyle gezinebilir, istediğiniz seçeneği, güç düğmesine basarak onaylayabilirsiniz. Ses kontrol düğmelerini kullanarak, ekrandaki seçeneklerden, “Wipe data / Factory reset’i seçin ve güç düğmesine basarak onaylayın.

Adım 4 – şimdi YES — delete all user date  seçeneğini seçin.

Adım 5-Son olarak, işlem tamamlandığında, fabrika ayarlarına restore edilmiş bir Samsung cihazını başlatmak için reboot system now seçeneğini seçin.

Piyasada her gün yeni ve daha üstün özelliklere sahip cep telefonları piyasaya sürülüyor ve değişen zamanla birlikte, insanlar eski cep telefonlarını satmak ve yeni bir model satın almak istiyorlar. Ancak, satmadan önce, tüm ayarları, kişisel verileri ve belgeleri dahili bellekten “fabrika ayarlarına sıfırlama” seçeneği ile silmek çok önemlidir.

“Fabrika ayarlarına sıfırlama “seçeneği, tüm kişisel verileri cihazdan siler.  Bu nedenle, eski cihazınızı satarken fabrika ayarlarına sıfırlamanız oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir