Redmi Note 7 akıllı telefon kullanıyorsanız, mutlaka birşey dikkatinizi çekmiştir. Telefonun ahize sesi olması gerektiğinden daha kısıktır ve bu durum örneğin araç kullanırken, kalabalık bir caddede yürürken, ya da toplu taşıma kullanırken karşı tarafın sesini az duymanıza sebep olabilir.  Bu yüzden, bu yazıda redmi note 7 ahize sesi yükseltme ile ilgili bilgi verilecektir. Örneğin ben Redmi Note 7’nin ahize sesini diğer telefonum samsung a20’ye göre oldukça kısık buluyorum.

Söz konusu olan şey, fiyat performans olduğunda, Xiaomi en iyi android cihazları üretiyor olabilir ancak Redmi Note 7 veya Xiaomi Mi A2 gibi bazı bütçe dostu cihazlarda bu sorun vardır. Bu akıllı telefonlar çok düşük kulaklığa ve hoparlör ses çıkışına sahiptir.

Neyse ki Xiaomi Cihazınızdaki Kulaklık ve Hoparlör sesini artırmanıza yardımcı olabilecek bir düzeltme mevcut. Bu yöntem root erişimi gerektirir çünkü sistem dosyalarını değiştirmeniz gerekmektedir. Eğer akıllı telefonunuzda root izniniz varsa, işte Xiaomi Cihazlarında Kulaklık ve Hoparlör sesini nasıl artıracağınıza dair çözüm yolu

Öncelikle cihazınızda root erişimi yoksa bu yazıyı okuyarak cihazınızı rootlayın.

 

Xiaomi Root Atma, Xiaomi Redmi Note 7 root detaylı anlatım

 

Cihazınızda root erişimi sağladıktan sonra aşağıdaki modülü indirip magisk manager dan yüklemeniz gerekmektedir

Redmi Note 7 Ahize Sesi Yükseltme İndir

Redmi note 7 ahize sesi yükseltme

1. Magisk manager uygulamasını çalıştırın ve soldaki menüden modules kısmına gidin

 

 

2. Soundfix_for_Xiaomi_devices zip dosyasını seçin

 

 

3. Cihazınızı yeniden başlatın

 

 

Bu işlemi gerçekleştirken sonra cihazınızın ahize sesinde belirgin bir artış olacaktır. Bu sayede telefon görüşmelerinizi daha kolay yapabileceksiniz.

Eğer cihazınızda root yoksa ve cihazınızı rootlamak istemiyorsanız, başka bir çözüm yöntemi daha mevcuttur. Fakat bu çözüm yönteminin ilk çözüm yöntemi kadar büyük bir fark yaratacağı kesin değildir.

Yine de eğer cihazınızı root etmek istemiyorsanız bu çözüm yöntemini de deneyebilirsiniz. Fakat root gerektiren yöntem kadar etkili olmayabileceğini tekrar belirtme ihtiyacı duyuyorum.

Bu yöntem cihazınızın region ayarını değiştirmek üzerinedir. Cihazınızın mevcut bölge ayarını Amerika ya da Avustralya şeklinde ayarlayabilirsiniz. Cİhazınızın bölge kodunu değiştirmek için şu adımları uygulayın.

Telefonunuzun ana ekranında ayarlara tıklayın ve açılan pencerede yukarıdaki arama çubuğuna bölge yazın.

Aşağıda sizi Bölge değiştirme kısmına götürecek menü gözükecektir. Bu seçeneğe dokunarak bölge değiştirme ekranına gidin ve oradan Amerika ya da Avustralya seçeneğine dokunarak cihazınızın bölge ayarını değiştirin.

Redmi note 7 ahize sesi yükseltme işlemi tamamlanmış olacaktır

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz