Magisk nasıl kullanılır

Magisk Nasıl Kullanılır?

Magisk, bugün Android’in modding dünyasında çok popüler bir araçtır. En çarpıcı özelliği, sistem dosyalarını değiştirmeden root yapabilme yeteneğidir. Bu nedenle “sistemsiz root yöntemi” olarak adlandırılmaktadır.

Yönetici uygulaması, Magisk’ten yararlanmanın ana yoludur. Bu uygulama Google Play Store’da mevcut değildir, ancak henüz indirmediyseniz en son APK’yı buradan indirebilirsiniz. APK indirdikten sonra, onu kurmanız gerekecektir. Magisk Manager, Magisk’in en iyi özelliklerinden yararlanmak için kullanacağınız kısımdır.

Magisk Nasıl kullanılır? Modüller

Magisk, Yönetici uygulamasından “modülleri” kurma yeteneğine sahiptir. Modüller bir dizi kullanışlı değişikliği kolayca kurmanızı sağlar. Burada en iyi modüllerden bazılarını listeledik. Modül havuzuna, Yönetici uygulamasındaki açılır menüden erişilebilir. Listeye göz atabilir veya belirli bir şey için arama yapabilirsiniz.

Denemek için bir modül bulduğunuzda, sadece indirme ok simgesine dokunun. Daha fazla bilgi ve ayrıntı içeren bir pencere açılacaktır. Her şey yolunda görünüyorsa, işleme başlamak için “Yükle” düğmesine dokunun. Kurulum tamamlandığında, sonlandırmak için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekecektir.

Modülleri Yönetici uygulamasının dışından da indirmek mümkündür. Bunlardan birini kurmak için, telefonunuza ZIP dosyasını indirmeniz yeterlidir. Yönetici uygulamasını açın ve Modüller bölümüne gidin. Ekranın altındaki sarı (+) düğmesine dokunun ve indirdiğiniz ZIP dosyasını bulun. Öncesinde benzer bir pop-up göreceksiniz ve ardından “Yükle” düğmesine basabilirsiniz. Elbette yeniden başlatmanız gerekecektir.

Aslında modülü kullanmak hangisini kurduğunuza bağlı olarak değişecektir. Bazıları işlevselliği ayarlamanıza izin veren uygulamalarla birlikte gelir. Diğerleri, temelde sadece kendi işlerini yapan basit modlardır. Yüklemeden önce mod hakkındaki tüm bilgileri okuduğunuzdan emin olun.

Magisk Nasıl Kullanılır? Root gizleme 

Magisk nasıl kullanılır sorusuna verilecek cevaptaki bir diğer ayrıntı ise, muhtemelen Magisk’in en popüler özelliği Google’ın SafetyNet API’sini engelleme yeteneğidir. Bu araç, sistemin ne zaman değiştirildiğini algılar ve Google Pay, Netflix, Snapchat ve Pokemon GO gibi uygulamaları engeller. Magisk’in “sistemsiz” kalitesi, SafetyNet mayın tarlasında çalışmasını sağlayan şeydir. Esasen bazı uygulamalardan root’u gizleyebilirsiniz.

Magisk Hide, belirli uygulamalar için root izinlerine gizleme yeteneği koymanıza izin veren özelliktir. Seçtiğiniz uygulama telefonun rootlu olduğunu göremez. Bu nedenle, Google SafetyNet tetiklenmeyecek ve tüm uygulamalarınızı sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz.

Bu özelliği etkinleştirmek için bir kez daha Yönetici uygulamasını kullanacağız. Uygulamayı açın ve Ayarlar’a gidin. “Magisk Hide” i bulun ve düğmeyi açın. Şimdi, açılır menüyü açtığınızda, Magisk Hide (Saklanmalı) menüsünü görmelisiniz. Öğeye dokunduğunuzda telefonunuzda yüklü uygulamaların bir listesi açılır. Saklamak istediğiniz tüm uygulamalar için kutuyu işaretlemeniz yeterlidir.

Gördüğünüz gibi, Magisk ile yapacağınız çok şey var. Modüller, cihazınızın her bir köşesini özelleştirmenize ve değiştirmenize olanak sağlar. Magisk ile birlikte Xposed Framework gibi diğer popüler modifikasyon yöntemlerini kullanmak bile mümkündür.

Magisk nasıl kullanılır sorusuna cevap vermeye çalıştık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir