Laptop seçimi nasıl yapılır

Günümüzde, elektronik ürünler çok hızlı bir şekilde güncellenmektedir ve piyasada çeşitli dizüstü bilgisayar markaları vardır, bu nedenle size uygun bir dizüstü bilgisayar satın almak kolay değildir. Nasıl bir laptop seçmeniz gerekir? Bu yazı sizin için bir dizüstü bilgisayar satın alma stratejisini oluşturacaktır…

Laptop seçimi nasıl yapılır, Önce markaya bakın

Görünüm, konfigürasyon, performans ve diğer yönlerden Notebook bilinen markalar küçük markaları daha iyi olan dizüstü bilgisayarlar hakkında bildiğiniz her şeyden önce, mümkün olduğunca iyi seçmek için dizüstü bilgisayarlar bilinen bir marka ürünler, insanlar biliyor, ve ısı dağılımı ürünler de daha memnun yapacak.

Mümkün olduğunca bilinen markaları tercih etmeniz, sizler açısından daha iyi olacaktır.. Bilinen markaların, satıştan sonra vereceği teknik servis hizmeti ve destek her zaman daha güvenilirdir. Bilinmeyen markaların donanım sürücülerini bile intenette bulamama ihtimaliniz mevcutken, bilinen markalar satış sonrası destek ve birçok kullanıcının deneyimi sayesinde daha güvenilir olacaktır.

Laptop seçimi nasıl yapılır, İkincisi, ekran parametrelerine bakın

Dizüstü bilgisayar ekranı da önemlidir ve birçok kişi satın alırken bunu görmezden gelmektedir. Çözünürlük açısından, dizüstü bilgisayarlar 1366 768 çözünürlük ve 1920 1080 çözünürlük, ve high-end 2 K çözünürlük sunarlar… Tabii ki, yüksek çözünürlük, her zaman daha iyidir..

Laptop seçimi nasıl yapılır, İşlemciye bakın

İyi bir dizüstü bilgisayarın iyi bir işlemciye de ihtiyacı vardır, en azından sekizinci nesil bir işlemci, sadece dizüstü bilgisayarı daha ince bir hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda performansını %40 daha da arttırarak daha performanslı ve verimli hale getiriyor. Bu yüzden bir dizüstü bilgisayar seçerken, en azından sekizinci nesil işlemci tercih etmeye çalışın.

Laptop seçimi nasıl yapılır, Dördüncü olarak, upgrade imkanı

Dizüstü bilgisayarınızı ilerde yükseltmek isteyebilirsiniz. Gelecekte büyük değişiklikler olduğunda ve dizüstü bilgisayarınız yetersiz kaldığında, örneğin ram eklemek isteyebilirsiniz.. Böylelikle dizüstü bilgisayarınız teknolojinin bir miktar gerisinde kalmış olsa bile, ekstra performans alabilmeniz mümkündür. Bir dizüstü bilgisayar seçerken, sadece gerçek yapılandırmaya dikkat etmemek gerekir, aynı zamanda yükseltme olanaklarına da dikkat edilmelidir, böylece kullanıcılar donanımı istedikleri herhangi bir zamanda yükseltebilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir