Xiaomi mi5 kullanıcılarının sorun yaşadığı konulardan birisi de, Xiaomi Mi5 orjinal batarya bulunabiliyor mu sorusudur. Xiaomi’nin bu modeli için orjinal batarya satın almak mümkün değildir çünkü xiaomi mi5 telefonların bataryaları, Xiaomi firması tarafından, piyasaya arz edilmemektedir. Taklit ya da düşük kaliteli bataryalar, orjinal adı altında satılmaktadır.

 

Peki xiaomi mi5 orjinal batarya bulma konusunda nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir? Piyasada orjinal adıyla satılan tüm bataryalar, taklit olduğu için, muadil ama kaliteli bir batarya satın almaktan başka şansımız kalmamaktadır. Piyasada iki tane batarya markası Xiaomi mi5 orjinal batarya kadar kaliteli olup, tavsiye edebileceğimiz ürünlerdir. Bu bataryaların mah değerleri, orjinalle birebir olup, bu bataryaların vereceği ekran süresi tatmin edicidir.

Xiaomi mi5 orjinal batarya tavsiyeleri 

Nohon Batarya 

Xiaomi mi5 orjinal batarya yerine kullanabileceğimiz bataryalardan en kaliteli olanı nohon marka olup, www.aliexpress.com sitesinde satılmaktadır. Batarya orjinal mah değerini vermekte ve bu sayede, cihazdan alacağımız ekran süresi, orjinal batarya ile aynı olmaktadır. Nohon bataryayı ne yazık ki, Türkiye’den satın almamız mümkün değildir zira bu marka bataryalar yurtiçi sitelerde satılmamaktadır. Bu marka bataryayı sadece yurtdışı sitelerden alabiliriz bu sitelerden en güvenilir olanı ise ali express sitesidir.

 

Deji Batarya 

Xiaomi mi5 orjinal batarya yerine kullanabileceğimiz bir diğer ürün ise deji marka bataryadır. Bu ürün yurtiçinde satılmakta olup, satın alınması kolaydır. Nohon marka bataryaları daha fazla tavsiye etsek de, bu bataryanın da, kalitesi ve mah değeri olarak tatmin ediciliği, Nohon bataryalara yakındır.  Son gümrük düzenlemelerinden sonra, yurtdışı alışverişin eskisi kadar kolay yapılamadığını hesaba katarsak, Deji marka Xiaomi mi5 bataryalarına yönelmek de, bizler için uygun bir seçenek olabilir. Bu marka bataryaların Türkiye’de resmi ithalatçısı vardır ve ürünlere 1 yıl garanti vermektedirler. Bataryalar https://www.deji.com.tr adresinde satılmaktadır

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz