Windows 10, yalnızca temel sistem programlarının ve hizmetlerinin başlatılmasına izin veren güvenli Mod’a sahiptir. Peki, Windows 10 güvenli moddan nasıl çıkılır?

Windows 10 güvenli moda nasıl girilir?

Güvenli Mod, yalnızca minimum sürücü, yazılım ve hizmet seti ile yüklenir. Windows 10 normal olarak başlamadığında, Güvenli Mod sorun olmadan çalışabilir. Güvenli Mod, herhangi bir sorunu gidermek için yararlı bir yerdir.

Windows 10 güvenli moddan nasıl çıkılır

Güvenli Mod’dan çıkmak için, Başlat menüsüne tıklayın ve klavyenizden msconfig yazarak enter tuşuna basın.

Karşınıza gelen pencerede, önyükleme kısmına gidin ve Önyükleme sekmesine tıklayın Güvenli önyükleme kutusunun işaretini kaldırın, uygula’ya basın ve sonra Tamam düğmesine tıklayın.

Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman Windows normal bir şekilde başlayacaktır.

Windows 10 güvenli moddan nasıl çıkılır, sorusunun bir başka cevabı ise, bunun için komut satırını kullanmaktır. Güvenli moddan CMD komut satırını kullanarak çıkmaı için, Başlat Menüsüne tıklayın ve klavyenizden cmd yazın. Karşınıza gelen Komut İstemi isimli seçeneğe sağ tıklayarak, Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın.

Karşınıza CMD komut penceresi gelecektir yönetici olarak giriş yaptığınızı anlamak için hemen komut satırına bakabilirsiniz. Eğer c:\windows\system32> satırı görünüyorsa cmd olarak giriş yapmışsınız demektir.

Güvenli moddan çıkmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz

bcdedit /deletevalue {current} safeboot

Bu komutu yazdıktan sonra tekrar aşağıdaki komutu vererek, bilgisayarınızı kısa yoldan hemen yeniden başlatabilirsiniz

shutdown /r

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz