Whatsapp karanlık mod nasıl yapılır

Bu yazımız WhatsAPP karanlık mod nasıl yapılır, sorusuna cevap niteliğinde olacak.. WhatsApp karanlık mod, geneleksel açık renk temadan bıkanlar ya da karanlık moda geçerek, batarya performansını arttırmak isteyen kullanıcıların, uzun süredir istedikleri bir özellikti. Karanlık mod artık denemek isteyen herkes için alternatif olarak kullanılabilir hale geldi.

Varsayılan whatsapp tema renklerinde neden değişiklik yapmak isteyebilirsiniz? Bunun çeşitli nedenleri vardır… Her şeyden önce, karanlık arka planlara uzun süre bakmak gözler için daha kolaydır ayrıca estetik açıdan da karanlık modu tercih edebilirsiniz.. Üstelik karanlık temalar, pil performansına büyük ölçüde etki ederek, pil kullanımınızı düşürür böylelikle cihazınızın şarjı daha uzun süre gidecektir..

Whatsapp karanlık mod nasıl yapılır, Android

Uygulama menüsünü açın
Ayarlar Öğesine Dokunun
Sohbetler’ Öğesine Dokunun
Temaya’ Dokunun
Koyu seçeneğine dokunun

Whatsapp karanlık mod nasıl yapılır, iOS

En son güncellemeyi aldığınızda, Whatsapp karanlık modunu etkinleştirmek Android’de olduğu kadar basittir:

Uygulama menüsünü açın
Ayarlar Öğesine Dokunun
Sohbetler Öğesine Dokunun
Temaya’ Dokunun
Koyu seçeneğine dokunun

Whatsapp karanlık mod nasıl yapılır, Masaüstü

WhatsAPP web, bilgisayarınızda çalışır durumdayken, üst kısımdaki üç nokta menüsünden ayarlar kısmına gidin. Burada seçenekler gözükecektir. Bu seçeneklerden, tema’yı seçin ve açık yerine koyu temyı aktif hale getirin. Bunu yaptığınızda, açık renk tema yerine koyu renk tema aktif hale gelecektir.. Eğer Ayarlar menüsüne gittiğiniz zaman tema seçeneğini orada bulamadıysanız, WhatsApp sekmesinden çıkın ve yeni bir sekme açın. Artık ayarlar seçeneğinde tema ile ilgili kısımlar karşınıza çıkacaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir