Whatsapp durum videosu, konusuna geçmeden önce, whatsapp durumu tam olarak nedir bundan bahsetmek gerekir. 24 saat sonra kaybolan, whatsapp kişilerinizle video, fotoğraf, metin veya GIF paylaşmanızı sağlayan  Whatsapp’ın bir özelliğidir. Whatsapp uygulamasındaki “durum” sekmesine dokunarak WhatsApp durumunuzu güncelleyebilir veya whatsapp kişilerinizin durumlarını kontrol edebilirsiniz. Uygulamanın sol alt köşesinde durum sekmesini bulacaksınız.

Whatsapp durum videosu, Whatsapp durumunuzu kimler görebilir?

Varsayılan olarak, whatsapp durumunuz kişilerinizden herhangi biri tarafından görülebilir-yani telefonunda numaranız olan ve telefonunuzda numarası olan herkes bunu görebilir. Bununla birlikte, whatsapp durumunuzu kimin görebileceği veya göremeyeceği konusunda daha fazla kontrol sağlayan gizlilik ayarları da vardır. Durum sekmesindeyken, “Gizlilik” e dokunun.

Durumunuzu paylaşmak istemediğiniz belirli kişileri seçmek için “Kişilerim hariç…” seçeneğini kullanın.  Böylelikle kişileriniz hariç, son güncellemeler listesinde durumunuzu başkalarının görmesi mümkün olmayacaktır. Durumunuzu göstermek istediğiniz kişileri manuel olarak seçmek için, sadece şu kişilerle paylaş, seçeneğini de kullanabilirsiniz. Seçilmemiş olan herkes sizi son güncellemeler listesinde göremez.

WhatsApp durum Videosu nasıl paylaşılır

Videonun iletişim kurmanın en etkili yolu olduğuna inanıyorum. instagram veya 15 saniyelik bir sınırı olan Facebook’un aksine, whatsapp durum videoları 30 saniyeye kadar çıkabilir. Videonuzu WhatsApp içinde oluşturabilir veya WhatsApp durumu olarak yüklemek için bir video oluşturabilirsiniz. Size her ikisini de nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Whatsapp durum videosu, Whatsapp’ta Video durumu nasıl yapılır

Whatsapp durum videosu, dosyanızı, doğrudan whatsapp uygulamasına kaydetmek için durum sekmesine gidin ve Durumum yazan yerin altındaki kamera sekmesine tıklayın resim çekebileceğiniz veya video kaydedebileceğiniz bir ekran açılacaktır. Bir video kaydetmek için veya kaydı başlatmak için kayıt düğmesini basılı tutun. İşiniz bittiğinde, kayıt düğmesini bırakın. Videonuz kaydedildi. Kaydettiğiniz klip 30 saniyeden uzunsa, 30 saniyelik bir parçasını seçmeniz gerekir. Videonuza emojiler, çıkartmalar, metin eklemek için, sağ üst köşedeki simgeleri kullanın. Videonuzu WhatsApp durumunuzla paylaşmak için sağ alt köşedeki düğmeye dokunun.

 

Whatsapp durum videonuzu nasıl İndirirsiniz

WhatsApp durumunuzu gönderdikten sonra, bu video 24 saat sonra kaybolur. Bu videoyu 24 saat sonra yeniden yüklemek için indirebilirsiniz. Bunu yapmak için durumunuzu görüntüleyin, ardından, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun burada videonuzu kaydetmek için bir seçenek çıkacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz