Bugün, akıllı telefon kullanıcılarının çoğu Android’i mobil işletim sistemi olarak tercih ediyor. Tüm işlevlerinin yanı sıra, iOS veya Windows telefonlarda eksik olan tüm özellikleri android cihazlar sağlamaktadır fakat,, WiFi, Android cihazlarınızda otomatik olarak bağlantıyı kesebilir ve yeniden bağlanabilir. Böylelikle, telefonumun wifi bağlantısı kesiliyor, şeklinde bir sorun yaşayabilirsiniz. Bu durum, dosya indirirken, oyun oynarken veya müşterilerinizle patronunuzla sohbet ederken rahatsız edici bir meseledir. Bu sorun birçok nedenden dolayı olabilir. Bugün bu sorunun neden oluştuğunu ve nasıl düzeltileceğini tartışacağım.

WiFi neden android’de bağlantıyı kesiyor ve yeniden bağlanıyor:

Telefonda wifi sürekli kopuyor, bunun muhtemelen birçok neden vardır. Android cihazınız veya WiFi ağınızdaki aygıtlar bu soruna sebep olabilir. Bazen, yüklü bir VPN, antivirüs, güçsüz ağ bağlantısı gibi şeyler suçlu olabilir. Bugün Android cihazlarda bir süre sonra WiFi bağlantısının kesilmesi ve yeniden bağlanması sorununu nasıl düzeltebileceğinizi tartışacağım.

Kablosuz Yönlendirici Ve WiFi Bağlantısını Yeniden Başlatın:

Bazen, PC’niz, dizüstü bilgisayarınız, telefonunuz veya yönlendiriciniz yeniden başlatılarak çözüme ulaşılabilir. Yani, endişelenecek bir şey yoktur. Bir dahaki sefere, beklenmedik bağlantı kesilmesi ve kablosuz bağlantının yeniden bağlanmasıyla karşılaştığınızda, yönlendiricinizi yeniden başlatmanız yeterli olabilir.

Bağlantıyı unut ve yeniden ekle

Telefonda wifi sürekli kopuyor, ve yeniden mi başlıyor? Bu kaydedilen ağı silmek ve aynı ağı tekrar oluşturmak, telefonumun wifi bağlantısı kesiliyor, sorununa çözüm getirebilir..

Android telefonunuzun bildirim çubuğundan WiFi’ı tıklayın ve bir süre buna dokunun
Bu wifi ile ilgili ayarlara doğrudan gidecektir.
Ağınızı burada bulun ve yanındaki ok tuşuna dokunarak , seçeneklere gidin
Aşağıda doğru kaydırın ve Ağ bağlantınız için Sil/unut seçeneğini seçin.
Şimdi, ağınızı tarayın ve yeniden ekleyin

.
Android’de Güvenli Modu Etkinleştir:

Telefonunuzu güvenli modda önyüklemeyi deneyebilirsiniz. Boot stage, etkinken herhangi bir üçüncü parti uygulamasının çalışmasına izin verilmez. Yani, sadece güvenli modda başlatarak, telefonumun wifi bağlantısı kesiliyor, sorununa üçüncü parti bir uygulamanın sebep olup, olmadığını anlayabilirsiniz.

Güvenli Modda nasıl önyükleme yapabilirsiniz?

Belki güvenli modda önyükleme yapmak size tanıdık geliyor. Yine de, bazıları kesin yolu bilmiyor olabilir.

Burada samsung için güvenli modda başlatmayı anlattım. İlgili yazıda Adım 3’ü uygulamayı deneyebilrisiniz. Bu Samsung cihazlari için olsa da, sizin cihazınızda da çalışma ihtimali çok yüksektir

 

j7 prime wifi sorunu

 

McAfee Mobile Security Kullanıyor Musunuz?

Android telefonunuz McAfee mobile security uygulamalarından herhangi birini çalıştırırken, telefonda wifi sürekli kopuyor sorunu ve telefonunuz WiFi ağ bağlantısı sorunuyla karşı karşıya kalabilir. Bu yüzden, bu yazılımı kaldırmak kesin çözümdür. Yine de, McAfee mobile security’yi kullanmak istiyorsanız, WiFi kullanırken bu yazılımı devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak, bazen devre dışı bırakma işe yaramaz. Yani, bu yazılımı, telefon wifi kopma sorunu yaşıyorsanız, kaldırmanız gerekir.

WiFi yönlendiricisini sıfırlayın

Hiçbir yöntem çalışmıyorsa, telefonumun wifi bağlantısı kesiliyor, sorununa çözüm bulmak için, Wifi’nizde hızlı bir sıfırlama deneyebilirsiniz. Bazen, varsayılan ayarlar sorunları giderir. Şimdi, WiFi yönlendiricinizin ayarlarını sıfırlamanın bir yolunu anlatacağım.

WiFi yönlendirici ayarlarını varsayılan olarak sıfırlama:

Wifi yönlendiricinizin, ya da modeminizin, web arabirimine girerek, cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu genellikle 192.168.1.1 gibi bir ip adresi olur. Yönlendirici hesabınıza giriş yapabileceğiniz adresi tam olarak öğrenmek için, cihazınızın kullanım klavuzuna bakabilirsiniz. IP adresini Yönlendirici hesabınıza giriş yapın ve web arayüzünde cihazı sıfırlamayla ilgili menüyü bulup fabrika ayarlarına getirin

Yönlendiriciyi sıfırlamanın başka bir yolu daha var. Yönlendiricinizin arkasını kontrol edin, orada bir sıfırlama düğmesi bulacaksınız. Genellikle küçük bir delik şeklinde olur. İligli deliğe bir iğneyi sokup, oradaki küçük butona tıklayarak cihazınızı fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Bu işlemi yaparken, Yönlendiricinizi elektrik prizine bağlı tutun, iğne ile içerdeki düğmeye basılı tutmaya devam ederken yönlendiricinin ışıklarını takip eden, bir süre sonra, ışıklar yanıp sönecektir.. Işıklar yanıp sönene kadar düğmeye basın ve sıfırlama işlemi gerçekleşecektir..  Şimdi, modeminizin web arabirimine girin ve yönlendiricinizi yeniden yapılandırın umarım bir dahaki sefere bu sorunla karşılaşmayacaksınız.

Yönlendiricinizi Değiştirme Zamanı

Yöntemleri denedikten sonra sorun hala devam ediyorsa, yönlendiricinizi değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Bazen, arızalı bir yönlendirici, wifi sinyali kesiliyor, ve yeniden bağlanıyor sorunu için en önemli sebeptir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz