Redmi Note 7 için piyasada çok sayıda farklı kılıf bulunmaktadır. Bu yazıda Redmi Note 7 için farklı tarz ve modelde olan ancak sadece Türkiye’de satılan kılıfların tanıtımı yapılacaktır.

Son zamanlarda Aliexpress firmasından satın alınan takipsiz ürünler, nedense Türkiye’ye ulaşmıyor. Aliexpress üzerinden satın aldığım son iki kılıf, iki ay geçmesine rağmen adresime teslim edilmedi.

İşte tam da bu yüzden, Türkiye’de satılan ve kolayca erişebileceğimiz belli başlı birkaç kılıfı kendi kullandığım telefon olan Redmi Note 7 için, satın alıp inceleyerek Redmi Note 7 kılıf tavsiyesi yazısı yazmak istedim.

Aşağıda tanıtımı yapılan kılıflar Türkiye’de bol miktarda stoğa sahip olup, Gittigidiyor, N11, Hepsiburada ve diğer alışveriş sitelerinde yaygın şekilde satılmaktadır. Bunları yurtdışı alışverişle uğraşmak durumunda kalmadan kolaylıkla satın alabilirsiniz

 

Redmi Note 7, Yüzüklü Armor Kılıf

 

 

Bu kılıf, silikon malzeme üzerine sert plastik materyal kullanılarak yapılmış ve kılıfa telefonun masada yan pozisyonda dik durmasını sağlayan metal bir aparat eklenmiş. Kılıfın arkasındaki metal yüzüğün ortasında mıknatıs bulunmaktadır. Böylelikle kılıfı örneğin araç içinde metal bir yere tutturarak, navigasyon amaçlı kullanabilirsiniz. Fakat mıknatısın kuvvetli olmadığını özellikle belirtmek isterim.

 

Redmi Note 7 Tank Kılıf

 

 

Redmi Note 7 kılıf tavsiyesi yazısında tanıtılan, ve yüksek düzey koruma vadeden, armor tarzı kılıflardan olan bu kılıf yine sert plastik malzeme ve silikon malzemeden üretilmiş bir başka kılıf olup, telefonu kalınlaştırmaktadır. Farklı renk seçeneklerinde satılmaktadır. Cihazı bir miktar kalınlaştıran bu kılıfın özellikle renkli olanlarının boyaları zamanla çıkabilmektedir.

 

Spigen Rugged Armor Kılıf

 

Kaliteli ve üst düzey kılıflar üreten bilindik marka, Spigen’in ürünü olan bu kılıfı da redmi note 7 kılıf tavsiyesi konusunda tanıtıyorum. Bu kılıfı da, bizzat alıp kullandım. Kılıfın cihaza sağladığı koruma gerçekten üst düzey. Fakat kamera korumasının yetersiz olduğunu söylemeliyim. Kamera çıkıntısı yüzeyden yeterince aşağıda kalmıyor ayrıca kılıf cihazın ağırlığını müthiş derecede arttırıyor. Oldukça ağır olan bu kılıf düşmelere karşı tam koruma sağlarken, kamera çıkıntısını korumakta yetersiz kalmaktadır ve cihazı ağırlaştırarak kullanıcı deneyimini etkilemektedir

Redmi Note 7 Şeffaf korumalı silikon kılıf

 

Bu kılıf bildiğimiz şeffaf ama koruması yetersiz olan silikon kılıfları seven, fakat ekstradan koruma isteyen kullanıcılar düşünülerek yapılmış. Redmi Note 7 kılıf tavsiyesi yazısında tanıtılmaya değer bir kılıf. Bu kılıfın özelliği, kılıfın yanlarına darbe engelleyici çıkıntılar eklenmiş ve böylelikle düşme anında cihazın yanlardan darbe almasının önüne geçilmeye çalışılmış.

Kamera koruması ise ihmal edilmemiş. Kamera kılıftan birkaç mm içerde kalmaktadır ve kılıfın yan bölgelerinde arkaya doğru uzanan koruma amaçlı çıkıntılar sayesinde cihaz masaya koyulduğunda, masaya tam anlamıyla temas etmemektedir.

Redmi Note 7 Şeffaf ince kılıf

 

 

Bu kılıf ise bildiğimiz ince ve şeffaf silikon kılıflardan olup, kenar kısımlarında herhangi bir korumaya sahip değildir. Yine de Redmi Note 7 kılıf tavsiyesi konusunda tanıtılması gereken bir kılıftır. Kılıfta kamera koruyucu bulunmamaktadır. Bu kılıfı inceliğe önem veren kişiler alıp kullanabilir. Cihazın çizilmesini önlemek dışında ekstra bir korumaya sahip değildir.

Cihazla birlikte kutudan çıkan orjinal kılıfa çok benzemektedir fakat kalitesi daha yüksektir. Cihazın içinden çıkan orjinal kılıf kısa bir süre sonra esnemekte ve bollaşıp cihazdan çıkma eğilimi göstermektedir.

 

Redmi Note 7 Karbon fiber kılıf

 

Yumuşak silikon malzemeden yapılmış ve şık görünmesi için üretimde karbon fiber deseni kullanılmış olan bu kılıf, Redmi Note 7 için bulabileceğiniz başka kılıflardan birisidir.

Kılıfta kamera koruması mevcut olup, kamera çıkıntısını korumaktadır. Telefonu fazla kalınlaştırmayan ve cihaza estetik bir görünüş katan kılıfımız, armor kılıflar kadar yüksek düzey bir koruma sağlamasa da, yüksek koruma sunan armor tarzı kılıflar gibi, telefonu kalınlaştırıp tuğlaya çevirmemektedir. Aşırıya kaçmadan yeterli bir koruma için bu kılıf tercih edilebilir.

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz