Bilgisayarınıza oyunları yükledikten sonra eğer ki, 0xc000007b hatası ya da buna benzer hata mesajları alıyorsanız ve yüklediğiniz oyunlar çalışmıyorsa, bu durum genellikle sisteminizde Microsoft Visual Redistributable Package dosyalarının eksik olmasından kaynaklanmaktadır. Bu dosyalar eğer ki sisteminizde düzgün olarak kurulu değilse, hemen hemen hiçbir oyunu çalıştıramazsınız ve 0xc000007b  hatası alırsınız. Bu sorunu aşmak için, dll dosyaları ile tek tek uğraşmanıza lüzum yoktur. Sorunun çözüm yolu basittir. Oyunların çalışması için gereken dll dosyalarının hepsini otomatik olarak  sizin yerinize sisteminize yükleyen bir program mevcuttur. Bu paketi indirip yüklediğiniz zaman 0xc000007b almazsınız.

 

 

 

Öncelikle aşağıdaki adrese tıklayın. Sayfanın sağ üst kısmında yer alan Download (382 MB) butonuna tıklayın ve açılan yeni sayfada  “Download Starten” tuşuna basarak indirin

 

https://www.computerbase.de/downloads/systemtools/all-in-one-runtimes/

 

Exe dosyası bilgisayarınıza indikten sonra çalıştırın

 

Karşınıza şöyle bir diyalog kutusu gelecektir

 

 

Listede gördüğünüz tüm seçenekleri işaretleyip “Installieren” tuşuna tıklayarak, tüm paketleri sisteminize kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yüklenen oyunlar artık 0xc000007b hatası vermeden çalışacaktır.