MSI Afterburner Nedir

MSI Afterburner Nedir isimli bu yazıda, MSI Afterburner programı nedir ve ne için kullanılır konusunda bilgi vereceğiz. MSI Afterburner ekran kartı üreticisi MSI tarafından geliştirilen bir grafik aracıdır. , Performans durumunu izleme video kaydetme ve GPU’NUZU overclock etmek için kullanılır ayrıca izleme, sorun giderme ve düzeltme gibi birçok farklı özellik sunar.

Önde gelen grafik programı MSI Afterburner, marka, model veya çip ya da kart üreticisi ne olursa olsun, son on yılda yapılan her GPU ile uyumlu ve çok yönlü bir yardımcı programdır. Programın kullanımı ücretsizdir ve bu onu en iyi GPU overclock yazılımı haline getiriyor.

MSI Afterburner Nedir, ne icin kullanılır?

MSI Afterburner nedir? MSI Afterburner programının ana görevi, overclock işlemini daha güvenli ve daha basit hale getirmektir. Fakat bir diğer önemli özelliği Rivatuner Statistics Server yazılımını kullanarak, oyun sırasındaki, islemci kullanımı, ram kullanımı, GPU hızı ve sıcaklık değerleri gibi önemli bilgileri ekranınıza yansıtarak bunları kapsamlı bir şekilde size sunabilmesidir.

Overclock ile, saat hızları, fan hızı, voltaj güç ve sıcaklık Limitleri de dahil olmak üzere SICAKLIĞINIZI ve GPU’NUZUN her yönünü ince ayar yapabilirsiniz. GPU’NUZU tam olarak istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz, bu da diğer yardımcı programların yapamayacağı bir şeydir.

Fan hızı bu grupta son derece önemlidir, çünkü sizin için özelleştirilmiş fan profilini oluşturabilirsiniz. GPU’NUZUN sıcaklığına bağlı olarak tepki veren bir fan hızı eğrisi ayarlayabilirsiniz.

Tüm overclock profillerinizi Afterburner’a kaydedebilir ve bir düğmeye dokunarak etkinleştirebilirsiniz. MSI Afterburner, en çok sevdiğiniz görünümü seçmenize izin vermek amacıyla bir dizi özel kullanıcı temasına sahiptir. Ayarlar menüsünden birini seçebilir veya çevrimiçi olarak bir tema indirebilirsiniz, ancak varsayılan ayarları kullanmak, programı öğrenene kadar en iyisidir.

MSI Afterburner indir

  1. MSI After Burner sitesine gidin
  2. Sayfanın sonuna doğru kaydırın ve MSI Afterburner yazısını bulun yazının altındaki Download tuşuna tıklayın
  3. Download ettikten sonra, arşive çift tıklayın ve exe dosyasını çift tıklayarak kurulum programını çalıştırın.
  4. Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir