Mekanik klavye nedir sorusuna cevap olarak, mekanik klavyeler güzel bir görünüme sahiptir, bu yüzden de özellikle teknoloji severler ve oyun meraklıları için popülerdir, ancak mekanik klavyeler normal klavyelerden daha pahalıdır. Peki, daha pahalı bir mekanik klavye ile normal bir klavyenin farkı nedir?

Mekanik klavye nedir?

Mekanik klavye, bir klavye türüdür. Mekanik bir klavyedeki her tuşun altında tam bir switch bulunur. Her switch bir gövde, bir yay ve bir saptan oluşur. Yay direncine bağlı olarak, switch’i harekete geçirmek için farklı miktarlarda kuvvet gerekir. Mekanizmanın çalışma anında ürettiği ses miktarı modelden modele değişebilir.. Mekanik klavyeler, tuş kapaklarının çıkarılmasına ve değiştirilmesine izin verir.

Mekanik bir klavye ile normal bir klavye arasındaki fark nedir?

1. Mekanik klavye daha duyarlıdır. Mekanik klavye kısa bir tuş vuruşuna sahip olduğundan, oyun oynarken, normal klavyeden daha hassastır.

2. Mekanik klavye uzun süre kullanılabilir. Mekanik klavyenin servis ömrü, sıradan bir klavyeden daha uzun olabilir. Mekanik klavyelerin özellikle gayet dayanıklı olduğu söylenebilir. Bu sebeple, mekanik klavye sıradan bir klavyeden daha pahalıdır.

3. Mekanik klavyenin hissi iyidir. Mekanik klavyeyi bir kez kullandığınızda ve daha sonra, sıradan klavyeyi kullandığınızda, bu farkı hemen anlayacaksınız. Bu mekanik klavye ve sıradan klavye arasındaki en büyük farktır.

Mekanik bir klavyenin faydalarını söylemek, mekanik klavyenin hiçbir zararlı yönü olmadığını söylemek anlamını taşımıyor. Mekanik klavyelerin dezavantajı, düğme sesinin yüksek ve klavyenin gürültülü olmasıdır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz