Magisk modülleri

Bu yazımız magisk modülleri konusunda olacaktır. Magisk modül tabanlı bir uygulamadır, bu yüzden magisk konfigürasyonu, magisk’i kullanan kişi kadar bireysel olabilir. Cihazınızı SafetyNet’ten gizlemek gibi her türlü değişikliği sağlayan Magisk için pek çok modül bulunmaktadır. Bu makale sizlere magisk modül önerileri sunmaktadır.

Magisk ile cihazınızı root ettikten sonra, istediğiniz magisk modülleri eklemeye başlayabilirsiniz. Aşağıda favorilerimizin bir listesi bulunmaktadır, bu makalenin altındaki tartışma bölümüne görüş ve önerilerinizi eklemekten çekinmeyin.

ART Optimization

 

 

 

Magisk modül önerileri konusunun en başında olması gereken bu modül, ART optimizasyonu üzerinedir. Android Lollipop’un piyasaya sürülmesiyle birlikte, ART (Android Runtime) adında yeni bir Sanal Makine tanıtıldı ve Android (AOT) derlemesi yerel Android koduna entegre edildi. Bu, önceki Android sürümlerinde bulunan Dalvik uygulamasının yerine geçti. Bu modül, bir cihazda ART optimizasyonlarını yapılandırır ve optimizasyonları kullanıcı tarafından seçilen profile bağlı olarak anında değiştirilebilir.

APP Systemizer

 

 

Bu modül, üçüncü taraf uygulamaların, sistem uygulamaları olarak yüklenebilmesini sağlar. APP systemizer ile sistem uygulaması haline getirilmiş olan bu uygulamalar, Magisk uninstall edildikten sonra bile sistem uygulaması olarak saklanır. Bu modül de magisk modül tavsiye konusunda listede yer alması gereken bir modüldür.

Viper4Android

 

Magisk modül yükleme konumuzda 3. sırada bulunan Viper4Android, bugüne kadarki en zengin özelliklere sahip ve gelişmiş müzik modifikasyonu için cihazınıza geliştirilmiş ses işlevselliği katar. Cihazın hoparlörü üzerinde bireysel kontrol, Bluetooth çıkışı ve ahize ses performansı gibi Android ses sisteminin birçok bölümünün özelleştirilmesine ve değiştirilmesine olanak tanır. Bu modül, kullanıcıya ses çıkışları üzerinde tam kontrol sağlar, hatta maksimum ses seviyesini arttırır ve ViPER Clarity ve XHiFi teknolojisi gibi özelliklerle sese netlik katar

Dolby Atmos

 

Magisk modül önerileri konusunda tanıtmaya değer olan başka bir modül Dolby Atmos modülüdür. Dolby’nin Atmos ses teknolojisi bazı Lenovo cihazlarda kullanılmaktadır. Bu mod resmi olarak desteklemeyen cihazlara da Dolby Atmos özelliğini ekler. Bu modülün kullanımıyla basit, ancak etkili ses geliştirmeleri gerçekleşirebilirsiniz bu modda audiophile kullanıcılar için çok sayıda farklı ayar ve seçenek mevcuttur.

Tethering Enabler

Bu basit ama etkili modül, üreticilerin varsayılan olarak devre dışı bıraktığı cihazlara bağlanmaya izin verir. Eğer bağlantı üretici tarafından yasaklandıysa bu modül çalışmayabilir yine magisk modül önerileri konusunda belirtmeye değer. USB ve Wi-Fi üzerinden bağlanmayı sağlar.

The Emoji One

 

 

Magisk modül tavsiye yazısının 6. magisk modül önerilerinden olan Emoji One modülü, cihazınızdaki stok emojilerin yerini alır. Bu  modül cihazınıza tamamen yeni tasarlanmış bir emoji seti getirir.

 

CrossBreeder Lite

CrossBreeder Lite, pil ömrünü iyileştirmek ve cihazdaki kasma donmaları azaltmak için kullanılan farklı optimizasyonların bir derlemesidir. Modülden alacağınız sonuçlar cihaza göre değişebilir, ancak pilinizden daha fazla yararlanmak istiyorsanız kesinlikle bir deneme yapmaya değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir