Android telefonu kumanda yapmak

Sadece işyerlerinin daha fazla akıllı cihaz barındırır hale gelmesi değil ev teknolojisindeki en son gelişmeler de cihazlarımıza akıllı bir dokunuş kazandırdı. En az insan müdahalesi gerektiren yenilikçi ev aletlerinin lansmanlarını sürekli olarak görüyoruz. Dijital teknoloji ile çalışan bu cihazlar, uzaktan kumandalar tarafından çalıştırılır ve bize büyük bir kolaylık sunar

Bu tür cihazların sayısı sürekli olarak artıyor ve uzaktan kumanda sayısı da artıyor. Klima, TV, ev sineması ve oyun konsolu ile donatılmış bir odada oturuyorsanız, odanın dağınık görünmesini sağlamak için kaç tane uzaktan kumandaya ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuzdur… Dahası, minderler, masalar veya odanın diğer köşelerinde onları aramak durumunda da kalabilirsiniz..

Bunun için en iyi çözüm cep telefonunuz! Evet, tüm bu cihazları tek bir telefonla kontrol etmek ve Android telefonunuzu kumanda olarak kullanmak için android telefonunuzu evrensel bir uzaktan kumandaya kolayca dönüştürebilirsiniz.

Telefonunuzu evrensel bir uzaktan kumanda olarak kullanmak için uzaktan kumanda uygulamaları devreye girer ve bunlar telefonunuzu kullanarak çeşitli cihazları kontrol etmenizi sağlar

Android telefonunuzu kumanda olarak kullanmak

Peel remote, telefonunuzu evrensel bir uzaktan kumandaya dönüştürmek için Android telefonunuzdaki IR blaster’i kullanır. Samsung ve HTC gibi birçok telefon markası, IR blaster ile donatılmış telefonlara sahiptir. Aslında, Peel birçok telefona önceden yüklenmiş olarak gelir.

Android telefonunuzda bir IR blaster yoksa ne yapmalısınız?

IR-blaster yokluğunda, Android telefonunuzu kumanda olarak kullanmak, için Wifi ağınızı kullanabilir ve kumanda deneyimini elde edebilirsiniz. Telefonunuzun ve Wi-fi özellikli cihazlarınızın aynı ağda olduğundan emin olmanız gerekir.

Geleneksel bir uzaktan kumandanın tüm işlevlerine ek olarak, Peel çok çeşitli yenilikçi özellikler sunar. Gelişmiş bir arayüz ve optimize edilmiş tablet deneyimi sağlar. Ayrıca, komutları tercihlerinize göre özelleştirebilmenizi sağlar.

Peel uygulamasını kurmak basit bir islemdir. Google Play Store’da bulun, yükleyin ve kontrol etmek istediğiniz cihazları entegre etmeye başlayın

Size kolay, merkezi kontrol sağlar

Peel’in cihazlarınızla çalışıp çalışmayacağını merak ediyorsanız, Peel 150’den fazla ev aleti markasını desteklemektedir. 4.00.000’dan fazla cihazla uyumludur. Bu nedenle, evde uzaktan kumandalı bir cihazınız varsa, Peel’in onu çalıştırabilmesi için güçlü bir olasılık mevcuttur. Peel bundan başka bir akıllı özellik daha sunuyor.

Peel, her yeni sürümle kullanıcılara üstün bir deneyim sunmak için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son zamanlarda, stream medya ve ses tanıma yetenekleri ile entegrasyon eklendi.

Peel kullanıcısı değilseniz, benzeri görülmemiş bir cihaz kontrol deneyiminin tadını çıkarmak için bu uygulamayı denemelisiniz. Playstore’dan indirin ve Android telefonunuza bir başka önemli rol verin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir