Redmi Note 9 Pro telefonunuz, yavaşladıysa, ayarlarda bir takım sorunlar oluştuysa ya da diyelim ekran sifresini unuttuysanız, Redmi note 9 pro nasıl sıfırlanır, adlı bu yazıyı okuyarak, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekecektir..
Cihazını fabrika ayarlarına sıfırlamak, cihazınızdaki, kişisel ayarlarınızı, cihazınızın belleğindeki dosyalarınızı, yüklü uygulamalarınızı ve herşeyi kalıcı olarak silecektir.. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce, cihazınıza yüklü olarak dosyalarınızı yedeklemenizi tavsiye ederim. Cihazınıza format atmadan önce, cihaz şarjınızın en az % 50’nin üzerinde olması, cihazda oluşabilecek sorunları engellemek acısından çok önemlidir.

Redmi note 9 pro nasıl sıfırlanır? Ayarlar menüsünden sıfırlama

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın en kestirme ve uygun yolu, cihazınızın ayarlar menüsündeki, fabrika sıfırlama seçeneğini kullanmaktır.. Burada anlatılan adımları doğru bir şekilde yaptığınızda, Redmi Note 9 Pro cihazınızı, fabrika ayarlarına sorunsuz bir sekilde döndüreceksiniz..

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki menüyü takip edin..

Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika ayarlarına sıfırla > Telefonu Sıfırla 

Redmi note 9 pro nasıl sıfırlanır? Recovery metodunu kullanarak, fabrika ayarlarına sıfırlama

Eğer Redmi Note 9 Pro cihazınız açılmıyor ya da telefon başlamadığı için, ayarlara erişemiyorsanız, Redmi Note 9 Pro üzerindeki, donanımsal tuşları kullanarak, recovery menüsüne girebilir ve cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz..

Cihazınızı kapatın 

Ses Yükseltme tuşuna basılı tutun ve bu tuşu basılı tutarken, Power düğmesine de basılı tutun.

Cihazınızın ekranında Redmi logosu gözüktüğünde, tuşları bırakınca 

Aşağıdaki ekran gözükecektir 

Ses kısma tuşu yardımıyla Wipe Data’yı seçin ve Power tuşuna basarak onaylayın. Karşınıza gelen ikinci ekranda, Wipe All Data’yı seçip, Power tuşuna basarak onaylayın..

Daha sonra karşınıza gelen ekranda, ses kısma tuşuyla Confirm seçeneğine gelip, Power tuşuna basarak onaylayın.. 

Tamamlandığında Back To Menu seçeneğini onaylamak amacıyla Power düğmesine basın. Daha sonra Reboot seçeneğini Power tuşuyla onaylayın..

Redmi Note 9 Pro cihazınız fabrika ayarlarına döndürülmüştür.. Cihazın açılması 1 defalığına mahsus, normale göre biraz uzun sürebilecektir.. Cihaz açıldıktan sonra, normal bir şekilde kuruluma devam edebilirsiniz..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz