Facebook kullanıcıların whatsapp, instagram ve Messenger da dahil olmak üzere mesaj göndermelerine olanak veren, sağlık ve fitness özellikleri de sunan bir smartwatch üzerinde çalışıyor ve akıllı saatin gelecek yıl satışa çıkabileceğini söylüyor, ancak Facebook henüz bu konuda herhangi bir bilgi paylaşmadı. Facebook akıllı saat, sanal gerçeklik kulaklıkları, görüntülü arama cihazları ve artırılmış gerçeklik (AR) akıllı gözlükleri gibi, sürekli olarak büyüyen donanım ekosistemine katılacak. Facebook, geçen Eylül ayında Aria projesinin bir parçası olarak Ray-Ban markalı gözlüklerin planlarını paylaşmıştı.

The Information tarafından yayınlanan bir rapora göre, Facebook Android tabanlı bir Facebook akıllı saat, geliştiriyor. Ancak, akıllı saatin Google’ın Wear işletim sisteminde çalışıp çalışmayacağı belli değil. Bu smartwatch gelecek yıl satışa sunulabilir. Facebook akıllı saatin, bir smartwatch için alışılmadık olmayan sağlık ve fitness özellikleri sunduğu söyleniyor.

Akıllı saatin ayrıca hücresel bağlantı ile geldiği söyleniyor. Facebook’un gelecekteki giyilebilir cihazlarına güç sağlayabilecek kendi işletim sistemini de geliştirdiği bildiriliyor.

Facebook smartwatch, şu anda Oculus sanal gerçeklik kulaklıklarını ve Portal TV, Portal, Portal+ ve Portal Mini’yi içeren Portal adlı bir dizi görüntülü arama cihazını içeren şirketin donanım ekosisteminin bir parçası olacak.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz