Eğer yeni bir batarya aldıysanız ve bunun çabuk bittiğinizi fark ettiyseniz, bunun hangi sebepten böyle olduğunu merak ediyor ve çözüm bulmak istiyor olabilirsiniz. Yeni batarya çabuk bitiyor, sorunu yeni bir telefon bataryasının, gerçek performansına ulaşabilmesi için gereken şarj etme sayısı kadar, şarj edilmemiş olmasından kaynaklanır.

Özetle, yeni batarya çabuk bitiyor, diyorsanız, bu durum yeni bir batarya için gayet normal  bir olaydır. Yeni bir bataryanın tam performansına ulaşabilmesi için, 3 – 4 sefer şarj edilmesi gerekir. Batarya 3 – 4 kez şarj edildikten sonra, eğer batarya da bir sorun yoksa, gerçek performansına ulaşacaktır.

Yalnız burada şunu önemle belirtmek gerekir ki, örneğin cep telefonunuz eski ve bataryası zaman içinde bozulduğundan dolayı, yeni bir cep telefonu bataryası satın aldınız. Fakat batarya 3 – 4 kez şarj ettiğiniz halde, yeni batarya çabuk bitiyor, sorunu yarattı. Bunun sebebi, almış olduğunuz bataryanın, üzerinde yazan mah değerine sahip olmaması da olabilir. Bazı kalitesiz, yan sanayi bataryalar, üzerinde örneğin 4000 mah yazmasına rağmen, gerçekte 2000 mah kapasitesinde olabilir.

Eğer cihazını için aldığınız yeni bataryayı, 3 – 4 kez şarj ettikten sonra, performansı yükselmediyse, sorun muhtemelen bundan kaynaklanmaktadır. Bu durumda, cihazınız için orjinal ve kaliteli bataryayı bulup satın almanız gerekir. Ya da cihaz modeli için, kendini kanıtlamış ve bilinen yan sanayi bataryalara yönelmenizi tavsiye ederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz