Bugün, size uygulanabilir çözümlerle birlikte en yaygın Redmi Note 8 sorunlarının listesini sunuyoruz. Eğer cihaz ile herhangi bir sorununuz varsa, Redmi note 8 sorunlar ve çözüm yolları, isimli bu makaleyi okumaya devam edin.

Redmi note 8 sorunlar ve çözüm yolları, Dokunmatik ekran tepki vermiyor

Bazı kullanıcılar, dokunmatik ekranın yavaş tepki verdiğini bildirdi. Bu sorun daha sonraki güncellemelerde muhtemelen çözülecektir, yine de, ekran dokunmatiği yavaş veya animasyonlar yavaşsa, bu adımları uygulayın:

Ayarlar > cihazım > Sistem’e gidin ve güncellemeleri kontrol edin. Varsa bir güncelleme yükleyin.

Geliştirici seçeneklerini etkinleştirin. Ayarlar > Hakkında > MIUI sürümüne 8 – 10 kez tıklayın ve siz bir geliştiricisiniz mesajını görün. Ardından ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri’ne gidin ve en alttaki MIUI optimizasyonunu devre dışı bırakın.
Geliştirici seçeneklerine geri dönün ve animasyonu 1’den 0.5’e azaltın.
Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayın

Redmi note 8 sorunlar ve çözüm yolları, Pil sorunları

4000 mAh pil, redmi Note 8’e uzun bir ekran süresi vermek için yeterince büyük olsa da, bazı kullanıcılar pil sorunları yaşayabiliyorlar. Pil ömrünü etkileyebilecek birden fazla şey vardır, ancak MIUI destekli cihazlar söz konusu olduğunda, ilk şüphe mevcut ROM’da optimizasyon eksikliğidir.

Güncellemeler pil boşalmasına neden olur ve yeni güncellemeler genellikle bunları çözer. Redmi Note 8 telefonun yazılımının güncel olması konusunda emin olmalıyız., Bundan sonra, pil drenajlarını önemli ölçüde azaltmak için bu ipuçlarını kontrol edebilirsiniz:
Wi-Fi ve mobil verileri geceleri kapatın.
Yüz Kilidini Devre Dışı Bırakın.
Kullanılmayan uygulamaların otomatik olarak başlatılmasını devre dışı bırakın. Ayarlar > uygulamalar > uygulamaları Yönet’e gidin ve uygulamalarda otomatik başlatmayı tek tek devre dışı bırakın.
Manuel parlaklık ayarlarını kullanın, size çok fazla pil tasarrufu sağlayacaktır.

 

Redmi note 8 sorunlar ve çözüm yolları, SIM kart etkinleştirilmiyor

Böyle bir durumda, SIM kartı alternatif sokete yeniden takmayı deneyin. Bunu yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın. Sorun hala devam ediyorsa, ürün yazılımını güncelleyin veya cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Üretim hatasına denk gelmiş olabilirsiniz bu nedenle servis için satıcınıza da başvurabilirsiniz.

Redmi note 8 sorunlar ve çözüm yolları, Bildirim simgeleri gösterilmiyor

Mıuı’deki eksik bildirimler muhtemelen xiaomi / Redmi kullanıcılarının yaşadığı uzun süredir devam eden en yaygın sorundur. Yazılım geliştirme departmanındaki birimin, bildirim simgelerinin durum çubuğundan birkaç saniye sonra kaybolmasının iyi bir fikir olduğuna karar vermesi mantıksızdır fakat bildirimlerle ilgili sorun MIUI 11’de büyük ölçüde çözüldü

 

Redmi note 8 sorunlar ve çözüm yolları, Kulaklıklarda ve ahize de düşük ses seviyesi

Bu aynı zamanda özellikle kablosuz Bluetooth kulaklıklarda odukça yaygın bir sorundur. Kullanıcılar, kulaklıklarındaki ses seviyesinin en yüksek ayarlarda bile yüksek olmadığını söylüyor.

 

Yapmanız gereken şey, Geliştirici seçenekleri menüsündeki mutlak ses seviyesini Devre Dışı Bırak seçeneğini etkinleştirmektir

Redmi note 8 sorunlar ve çözüm yolları, Google Yardımcısı çalışmıyor

Çeşitli forumlarda bildirilen bir diğer yaygın sorun, Redmi Note 8 üzerinde çalışan Google Asistanı ile ilgilidir. Google Assistant’ın ses komutları için ses eşleşmesi bazı kullanıcılar için gri renkte görünmektedir.

Bu sorun, hem MIUI 10 hem de  MIUI 11 de var gibi gözüküyor. Xiaomi tarafından herhangi bir resmi yanıt verilmedi. Bunu çözmek için deneyebileceğiniz bazı şeyler var, ancak daha önce de söylediğimiz gibi, bu yaygın bir sorundur ve Xiaomi güncelleme yayınlayarak sorunu çözene kadar, beklemek daha uygundur.

Redmi Note 8 üzerinde çalışmayan Google Asistan sorununu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayın

Ayarlar > uygulamalar > uygulamaları Yönet > Google”a gidin ve önbelleği ve verileri temizleyin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz