Bazı Redmi Note 7 cihazlarda, Telefonla görüşme yaparken, cihazın yakınlık sensörü, algılama yapmayabiliyor ve ekran kapanmıyor bu yüzden, görüşme yapılırken, kulak telefon ekranına değdiği için rastgele dokunmalar oluşabiliyor ve bu da cihazla ilgili ciddi soruna sebep olabiliyor. Bu yazı redmi note 7 yakınlık sensörü sorunu, problemine çözüm getirmek için hazırlandı.

Redmi note 7 yakınlık sensörü sorunu

Öncelikle cihazınızın rootlu olması gerekmektir. Eğer rootlu değilse aşağıdaki makaleyi okuyarak cihazınızı rootlayın.

Xiaomi Root Atma, Xiaomi Redmi Note 7 root detaylı anlatım

Cihazınızı root ettikten sonra system / build prop dosyasını bulun ve içine aşağıdaki satırları ekleyin

ro.lge.proximity.delay=150
mot.proximity.delay=150

Satırları build prop dosyasına ekledikten sonra, redmi note 7 yakınlık sensörü sorunu çözümü, için cihazınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Eğer dosyayı manual olarak bulmak istemiyorsanız, build prop dosyasını editlemek için bazı editörler google play üzerinde mevcuttur. Örneğin google play’den şu programı indirerek build prop dosyasına hızlı bir şekilde ulaşabilir ve istediğiniz düzenlemeleri, dosya üzerinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Aşağıdaki uygulama rootlu cihazlarda, build prop dosyasını kolayca düzenlemeniz için tavsiye edebileceğim bir uygulamadır.

Build Prop Editörü

Eğer cihazınızda root yoksa, aşağıdaki uygulamayı, redmi note 7 yakınlık sensörü sorunu çözümü, amacıyla yükleyip deneyebilirsiniz uygulama rootlu cihazlarda daha iyi çalışacağını iddia etmektedir. O yüzden cihazınızda root olması daha iyi olacaktır

Proximity Sensor Yakınlık Sıfırlama

Hem root gerektiren çözüm, hem de, tavsiye ettiğim uygulama, sadece yazılımdan kaynaklanan sorunları düzeltebilir. Eğer sensörlerle ilgili donanımsal bir probleminiz varsa cihazınızı servise göndermenizi tavsiye ederim. Eğer sorunu çözmek için uygulama yüklemeyi tercih ederseniz, ilgili uygulamanın telefonunuzu her başlattığınızda çalışacağını unutmayın. Eğer programı kaldırırsanız, sensörle ilgili kalibrasyon ayarları sıfırlanacaktır. sorununun bazı Redmi Note 7 cihazlarda mevcut olduğunu düşünüyorum yani genel bir problem değil çünkü kendi Redmi Note 7 cihazımda sensör sorunuyla kesinlikle karşılaşmadım. Eğer önerdiğim yöntemler,redmi note 7 yakınlık sensörü sorunu çözümü, konusunda faydalı olmazsa cihazınızı servise göndermenizi özellikle tavsiye ederim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz