Redmi Note 7 yani kod adı Lavender olan ürüne en kolay şekilde nasıl EU rom yükleyebileceğiniz, xiaomi redmi note 7 eu rom yükleme, isimli bu yazıda anlatılacaktır. Xiaomi eu rom, temel olarak MIUI ROM’u kullanan özel bir romdur. Geliştiriciler bu romu üretmek için, MIUI Çin Geliştirici sürümünü baz alırlar. Resmi MIUI roma göre bu romun çeşitli avantajları vardır.

Xiaomi eu ROM, MIUI Global roma göre daha hızlı güncelleme alır ve daha fazla özellik barındırır ayrıca daha güvenli bir sisteme sahiptir. Aynı zamanda Ota güncelleme sistemine de sahiptir. Tüm özel romlar  böyle bir özelliğe sahip olmasa da, Xiaomi eu da bu özellik vardır. MIUI romun aksine, Xiaomi eu rom da görüntülenen tek bir reklam vardır. Dosya yöneticisi, temalar, müzik, video, Tarayıcı vb. gibi yerleşik MIUI uygulamalarında hiçbir reklam görmezsiniz. Önerilen uygulamalar da yoktur.

Xiaomi redmi note 7 eu rom yükleme

Bu yazıda cihazınızda zaten twrp yüklü olduğunu varsayıyorum

Telefonunuzu kapatın. Cihaz kapandıktan sonra, Twrp Kurtarma’ya önyükleme yapmak için Power tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basarak sistemi açın TWRP ye ilk kez önyükleme yapıyorsanız, sistem değişikliklerine izin vermek için kaydırmanız gerekebilir.

Redmi Note 7 için EU Rom son sürümü aşağıdaki linkten indirin

Redmi Note 7 EU rom

TWRP ana menüden Sil > Verileri Biçimlendiri seçin. Data bölümünü biçimlendirmeye devam edin. Sistem partition kısmını kesinlikle silmeyin eğer silerseniz cihazınız bootloop durumuna girer

Telefonunuzu USB kablosunu kullanarak bilgisayara bağlayın.

İndirdiğiniz EU rom dosyasını telefonunuzun dahili hafızasına kopyalayın

TWRP de ana menüye geri dönün ve ardından Yükle’yi seçin

Xiaomi eu rom dosyasını seçmek için dokunun ve onaylamak için kaydırın

Yükleme tamamlandıktan sonra, ana menüye dönün ve Yeniden başlat butonuna dokunun

Böylelikle xiaomi redmi note 7 eu rom yükleme, isimli yazımızı okuyarak, cihazınıza EU rom yüklemiş oldunuz.

İlk yükleme bir miktar uzun sürebilir cihazınız boot ettikten sonra google hesabınızı ekleyip kurulum yapabilirsiniz

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz