MIUI, xiaomi’nin bütçe dostu akıllı telefonlarının kullanımının artması sayesinde Android’in popüler sürümlerinden biri haline geldi. Xiaomi telefonlarında ve tabletlerinde ekran görüntüsü almanın birden fazla farklı yolu vardır o yüzden, xiaomi ekran görüntüsü alma, şeklinde bir yazı hazırladım. Xiaomi’de nasıl farklı şekilde ekran görüntüleri alacağınıza bakalım. Bunu yapmanın birçok farklı yolu var.

 

Xiaomi ekran görüntüsü alma, En bilinen yöntem

 

Bir Android telefon kullanıyorsanız, ekran görüntüleri almak için basit bir yol vardır

Yapmanız gereken tek şey, xiaomi telefonlarında bir ekran görüntüsü almak için kısaca güç ve ses seviyesi arttırma düğmesine aynı anda basmak ve başarılı bir ekran görüntüsü alındı anlamına gelen bir animasyonun hızlı bir şekilde yanıp sönmesini görmektir. Aldığınız ekran görüntüsüne hemen erişmek isterseniz, birkaç saniye boyunca sağ üst köşede gözükecektir

 

Xiaomi ekran görüntüsü alma, Bildirim Merkezinden

 

Çokça kullanılan bir başka ekran görüntüsü yöntemi, bildirim merkezini etkinleştirmek (en üstten aşağıya doğru kaydırın) ve hızlı geçiş menüsündeki ekran görüntüsü seçeneğini aramaktır (doğrudan mobil veri geçişinin altında olmalıdır).

Buna dokunun ve ekran görüntüsü alma animasyonunu görmelisiniz, bunun ardından aldığınız ekran görüntüsü, birkaç saniye boyunca sağ üst köşede gözükecektir

Video izlerken ve oyun oynarken ekran görüntüleri almanız gerekiyorsa bu en iyi seçenek değildir çünkü önce bildirim menüsünü ortaya çıkarmanız gerekir ve o zamana kadar yakalamak istediğiniz görüntü gitmiş olabilir. Bu durumda üstteki yöntem yani güç düğmesi + ses yükseltme tuşlarına aynı anda basmak daha akıllıca bir yöntemdir

Xiaomi ekran görüntüsü alma, üç parmakla kaydırma

 

Xiaomi cihazlarının ekran görüntülerini almak için başka kullanışlı bir yol daha var ve Samsung’un palm swipe hareketinden kesinlikle daha sezgisel.

Herhangi bir ekrandan, bir ekran görüntüsü almak için üç parmağınızı aşağı doğru kaydırabilirsiniz. Başarılı bir ekran görüntüsü aldığınızı göstermek için telefonun ekranı yanıp sönmelidir. İlk yöntemde olduğu gibi, ekran görüntünüz hızlı erişim için birkaç saniye boyunca sağ üst köşede gözükecektir

 

Xiaomi ekran görüntüsü alma, Hızlı erişim yöntemi

Xiaomi standart kapasitif tuşlara alternatif olan hızlı erişim navigasyon seçeneğini başlatan ilk markalardan biriydi. hızlı erişim yaygın olarak kullanılan çeşitli eylemleri (ana sayfa, son menü ve daha fazlası) içeren serbest bir rıhtımdır ve bu menü de bir ekran görüntüsü kısayolu mevcuttur.

Hızlı erişimi etkinleştirmek için ayarlar > ek ayarlar > hızlı erişimi ziyaret edin. Buradan, menüyü etkinleştirin. Şimdi ekranın sağ kenarında kavisli bir çizgi görmelisiniz hızlı erişim menüsüne erişmek için buna dokunun. Buradan, ekranı yakalamak için makas simgesine dokunun.

 

Xiaomi ekran görüntüsü alma, Kaydedilen ekran görüntüleri nerede bulunur?

 

Ekran görüntülerinizi aldıktan sonra, telefonunuzda nerede olduklarını merak ediyor olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Galeri uygulamasını ziyaret etmek, üstteki albümler seçeneğine dokunun ve ekran görüntüleri klasörünüzü göreceksiniz.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz