Muhtemelen en az bir yaşında bir telefon kullanıyorsunuz ve mevcut endüstri trendlerine bakarsak bu cihazı kullanmaya muhtemelen bir yıl daha devam edeceksiniz. Cihazınızı satın aldığınız zamanlar, çok para harcamak istemediyseniz ve bir bütçe cihazı satın aldıysanız, muhtemelen günlük kullanımınızda bazı gecikmeler ve yavaşlamalar hissediyorsunuz demektir. Bu yüzden, telefonunuzu biraz daha hızlı ve daha duyarlı hale getirecek, android telefon hızlandırma 2019, başlıklı yararlı bir yazı hazırladım.

Akıllı telefonunuzun performansını artırmaya çalışırken en akıllıca taktiklerden biri animasyon ölçeğini ayarlamaktır. Okumaya devam edin ve animasyon ölçeğinin ne olduğunu, onunla nasıl oynanacağını ve ne gibi faydalar sağlayacağını öğrenin.

Android telefon hızlandırma 2019, Android’de animasyon ölçeği nedir?

Sisteminizde üç tür animasyon ölçeği vardır: pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği ve animatör süresi ölçeği. Bu ölçeklerin üçü de, bir sayfada gezinirken, bir pencere açtığınızda veya farklı ekranlar arasında geçiş yaptığınızda görünen animasyonları kontrol eder. Hangi seçeneğin ne için olduğunu isimlerinden tahmin edebilirsiniz.

Animasyonlar kaynakları sömürür. CPU ya fazlaca yüklenir net, hızlı ve duyarlı animasyonlar istiyorsanız, animasyon ölçeğini arttırırsınız Görsel deneyim daha iyi olur  ancak bu beraberinde bir maliyet getirir. Performanstan ödün verirsiniz

Telefonunuzu hızlandırmak istediğimizden, animasyonları azaltmak hatta tamamen devre dışı bırakmak isteyeceksiniz.

Android telefon hızlandırma 2019, Android’de animasyon ölçeği nasıl devre dışı bırakılır

Animasyon ayarlarına  erişmek için Geliştirici seçeneklerinin etkinleştirilmesi gerekir. Zaten yaptıysanız, bu adımı atlayın; eğer yapmadıysanız Android’de Geliştirici seçeneklerini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Ayarlara gidin.
Aşağı doğru kaydırın ve telefon hakkında öğesine dokunun.
Yapı numarası bölümünü bulun.
Artık bir geliştirici olduğunuzu söyleyen bir pop-up mesajı alana kadar yapı numarası bölümüne sürekli olarak dokunmaya başlayın.
Bundan sonra, Geliştirici seçenekleri bölümü ayarlarda görünecektir.

Şimdi, her şey hazır. Animasyonlarla oynamaya hazırsınız.

Geliştirici seçeneklerine gidin.
Pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği ve animatör süre ölçeğini bulana kadar aşağı kaydırın. Burada, her üç seçenekle de oynayabilir ve hangisinin sizin için en iyi sonuçları getirdiğini görebilirsiniz.

 

Eğer örneğin, 0.5 x  veya tamamen devre dışı bırakmayı seçerseniz telefonunuzu daha hızlı hissedeceksiniz ancak ekranlar veya kaydırma arasındaki geçişler animasyonsuz olacaktır

 

Android telefon hızlandırma 2019, Animasyonlar pili boşaltır mı?

Artık daha yüksek animasyonların CPU’ya daha fazla yüklendiğini biliyorsunuz. Ancak animasyonları devre dışı bırakmak pil ömrünü uzatıyor mu? Teknik olarak, evet. Animasyonları ölçeklendirirseniz, CPU’nuzun uğraşması gereken daha az işlem olur ve bu nedenle de daha az güç kullanır.

 

 

Bununla birlikte, büyük resme bakarsak animasyonları işlemek, CPU’nuzun ele alması gereken diğer işlemlere kıyasla önemsiz bir görevdir. Bu nedenle, animasyonları devre dışı bırakmak pil kullanımını azaltsa bile, muhtemelen herhangi bir fark hissetmeyeceksiniz. Piliniz hızlı boşalıyorsa bu animasyonlar yüzünden değildir. Bunun yerine, pilinizde daha büyük bir etkiye sahip olan başka çözümleri deneyin.

Sonuç olarak umarım, android telefon hızlandırma 2019, isimli makale işinize yaramıştır ve telefonunuz artık en azından daha hızlı ve daha duyarlı çalışıyordur. Performansta hala bir fark görmüyorsanız geri dönüp animasyonları etkinleştirin çünkü animasyonlu ama yavaş bir telefona sahip olmak, animasyonsuz ama yavaş bir telefona sahip olmaktan daha tercih edilesidir

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz