Redmi Note 7 cihazı için bir custom rom kurmak ister misiniz? O zaman doğru adrestesiniz. Bu yazı redmi note 7 rom tavsiye, konusunda olacak ve burada Redmi Note 7 için olan custom romları listeleyeceğiz. Android’in en büyük avantajı, açık kaynak kodlu bir proje olmasıdır. Bu durum her topluluğun Android kullanan telefonlar için özelleştirilmiş ROM geliştirebilmesini sağlar.

Android Stok ROM nedir?

Yeni bir Android cihaz aldığınızda, cihazınız Stok Firmware olarak bilinen, Stok Rom ile birlikte gelir. Stok ROM cihazınıza önceden yüklenmiş bir işletim sistemidir. Stok ROM telefonun üreticisi tarafından tanımlanmış işlevlere sahiptir. Cihazınıza ek özelliklerin eklenmesini istiyorsanız, custom bir ROM yüklemeniz gerekir.

Custom ROM nedir?

Hepimizin bildiği gibi, Android işletim sistemi, geliştiricinin Google’ın yayınladığı tüm kaynak kodları alabildiği, Tabletler ve Telefonlar için kendi işletim sistemi dağıtımlarını sıfırdan oluşturabildiği açık kaynak kodlu bir platformdur. Custom ROM yani özel ROM, telefon ya da tabletinizle birlikte gelen Stok ROM’un yerini alır. Tamamen bağımsız bir çekirdek ile birlikte gelir. Bu yüzden Custom ROM yapan geliştiriciler, tüm işe yaramaz uygulamaları temizleyerek ve Android işletim sistemini özelleştirerek saf bir Android deneyimine sahip Custom ROM dağıtımları oluştururlar.

Redmi Note 7 rom tavsiye

Redmi Note 7 cihaza herhangi bir Custom ROM yüklemek için, cihazınız rootlanmış ve TWRP recovery yazılımı kurulmuş olmalıdır. Eğer cihazınızda TWRP recovery mevcutsa redmi note 7 rom tavsiye, konumuzdan yararlanabilir, Redmi Note 7 için olan custom romlardan istediğinizi kolaylıkla cihazınıza flashlayabilirsiniz. İçlerinden seçim yapabileceğiniz birçok farklı custom rom mevcuttur. Fakat her özel ROM günlük kullanıma uygun olabilecek kadar kararlı çalışmayabilir. Xiaomi Redmi Note 7 cihazı için aşağıdaki listeye göz gezdirebilir aralarından seçim yapabilir herhangi birini telefonunuzda deneyebilirsiniz.

Lineage OS

Redmi Note 7 rom tavsiye, yazımızda tavsiye edeceğimiz romların en başında, AOSP kaynak kodunu temel alan bir custom ROM yazılımı olan Lineage OS geliyor. Android mobil platformuna uyumlu cihazlar için desteklenen ücretsiz ve açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Cyanogen Mod’un günümüzdeki halefidir.

 

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-lineageos-16-0-t3923203

 

Resurrection Remix

Resurrection Remix, AOSP kaynak kodunu temel alan başka bir custom ROM’dur. Bu kullanıcı arayüzünün Pixel telefonlarındaki stok Android’den farkı yoktur. ROM, Lineage OS, Slim, AOKP, Paranoid Android ve daha birçok popüler özel ROM’dan bir çok yeni özellik getirmektedir. Tüm bu özelliklerle birlikte, Resurrection Remix, birçok özel ROM’a kıyasla performans, özelleştirme, güç ve pil ömrünün harika bir kombinasyonunu sunar.

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-resurrection-remix-t3946693

 

Cr Droid OS

cdDroid OS, AOSPA, Lineage, Slim ROM cr Droid OS ve diğer pek çok harika ROM’dan alınmış özellikler ile sıfırdan inşa edilmiş, AOSP / Lineage OS tabanlı bir custom ROM’dur ve redmi note 7 rom tavsiye yazısında, tavsiye edilmeye değer bir romdur. ROM, saf Android deneyimi ile birlikte birçok farklı özelleştirme seçeneği sunmaktadır.

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-crdroid-v5-3-t3925883

 

AOSP Extended ROM

AOSP Extended, Substratum tema motoru ile birlikte gelen ve çeşitli özelleştirme seçenekleri sağlayan AOSP tabanlı ROM’dur.

AOSP Extended, Android Açık Kaynak projesi yani AOSP’ye dayanmaktadır. Bu da kullanıcı arayüzünün Pixel telefonlardaki stok ROM’dan farklı olmadığı anlamına gelir. Bu ROM’un odaklandığı konu kullanıcı arayüzü değil, akıllı telefon için düzenli güncellemeler ve destek ile birlikte daha fazla özellik sunmaktır

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-aospextended-v6-6-t3942193

 

AOSiP OS

AOS iP işletim sistemi, 6 sürümünden beri Google AOSP kaynağına dayanan kaliteli bir özel ROM’dur. En son özelliklerle donatılmış ve kararlı çalışan bir romdur. Bu rom ile birçk addon özelliği kullanabilir ve gerçek stok Androidi deneyimleyebilirsiniz.

Redmi Note 7 üzerinde AOSiP OS kararlı çalışmaktadır ve günlük kullanıma uygundur

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-7/development/rom-aosip-t3946312

Pixel Experience ROM

Adından da anlaşılacağı gibi bu ROM, Redmi Note 7’de gerçek bir Google Pixel deneyimi sunar. Tüm özelliklerle ve uygulamalarla birlikte Gogole Pixel akıllı telefon ile birebir aynı deneyimi sunmak amacıyla geliştirilmiştir. Redmi Note 7 cihazınızı Pixel telefona dönüştürmek için bu ROM’u deneyebilirsiniz

 

 

https://download.pixelexperience.org/lavender

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz