Redmi Note 7 güncelleme gelmiyor sorunuyla ilgili olan bu yazıda, kullanılabilir güncelleme olduğu halde, güncelleme yok şeklinde gözüken redmi note 7 telefona, güncelleştirmeyi manual olarak yükleme işlemi anlatılacaktır. Normal şartlarda, Redmi Note 7 cihazımızı güncellemek için Telefon Hakkında > Sistem Güncelleme > Güncelleştirmeleri kontrol et butonuna dokunuruz ve güncelleme olup olmadığını kontrol ederiz. Eğer bir güncelleme var ise bunu indirip otomatik olarak kurarız.

Fakat bazen cihazımız için bir güncelleme olduğu halde, güncelleme yok şeklinde görünebilir.

Bu sorunu çözmek için ota güncellemesini internetten paket şeklinde indirip cihazımıza kolaylıkla kurabiliriz.

Örneğin ben bu yazıyı yazdığım sırada Redmi Note 7 PFGEUXM cihazım için V11.0.3.0 PFGEUXM romu yayınlandı fakat cihazımı aşağıdaki şekilde kontrol ettiğim zaman güncelleme yok gözükmektedir ve yüklü sürüm 10.3.6.0 romunu V11.0.3.0’a update edememekteyim.

 

Redmi Note 7, Güncelleme gelmiyor, manual güncelleme

Aşağıda linkini paylaştığım web sitesine yeni güncellemeler çıktığı zaman düzenli olarak eklenmektedir. Öncelikle bu adrese cep telefonumuzu kullanarak gidip, güncelleme yapmak istediğimiz cihazımıza uygun olan ota güncelleme paketini telefonumuzun dahili hafızasına indirmeliyiz.

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/lavender/

 

Redmi Note 7 güncelleme gelmiyor sorunu yaşayan cihazım PFGEUXM yani EEA sürümü olduğu için sayfada aşağıya doğru kaydırarak Redmi Note 7 – EEA Stable ROM kısmına gittim ve 755 MB boyutundaki OTA romunu buradan indirerek cihazımın dahili hafızasına yükledim.

Sizin cihazınız Redmi Note 7 fakat farklı bir varyasyon mesela Global sürüm yani PFGMIXM ise bu sefer sayfada Global Stable Rom kısmından romu indireceksiniz. Cihazların kod numaraları ilgili sayfada Lstest karşısında yazmaktadır. Cihazınızın hangi kod numaralı firmware kullandığı ise Menü > Ayarlar > Telefon Hakkında kısmında MIUI sürümü başlığı altında yazmaktadır

Daha sonra yüklediğim paketi cihazıma kurmak için Telefon Hakkında > Sistem Güncelleme > Güncelleştirmeleri kontrol et kısmına gittim fakat bu sefer cihaz güncelleme yok deyince yukardaki üç nokta menüsüne tıklayarak Güncelleme paketini seçin menu işaretine dokundum.

 

Bunu yaptıktan sonra karşınıza güncelleme paketini seçebilmeniz için dosya yöneticisi ekranı gelecektir. Buradan cihazınızın dahili hafızasına göz atarak indirdiğiniz güncelleme dosyasını seçip cihazınıza kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Eğer Redmi Note 7 dışında başka model bir Xiaomi ya da Redmi telefon kullanıyorsanız, yapacağınız işlemler yine aynıdır.

Bu sefer cihazınıza uygun OTA güncelleme dosyasını bulmak için yine bu adrese gidip menü’den sahip olduğunuz Xiaomi telefon modelini seçerek OTA güncelleme dosyasını indireceksiniz.

Dikkat etmeniz gereken şey kırmızı renkte Recovery yazan dosyayı değil, kırmızı Renkte OTA yazan dosyayı indirmeniz gerektiğidir.

Cihazınızı bu şekilde manual olarak güncelledikten sonra, Redmi Note 7 güncelleme gelmiyor sorununuz çözülecek ve telefonunuz yeniden başlayacaktır. Böylelikle yeni sürüme geçmiş olacaksınız

Redmi Note 7 güncelleme gelmiyor sorunu ile ilgili sormak istediğiniz herhangi bir şey varsa aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz

4 YORUMLAR

 1. Hocam ben indirdim gerekli rom u fakat o 3 noktaya basınca sizinki gibi bir seçenek çıkmıyor
  En son paketi indir
  Güncelleme ayarları
  Yenilikler
  Daha fazla
  Seçenekleri mevcut nasıl yükleyebilirim bunu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz