Samsung Galaxy A50 sorunları ve çözüm yolları

Bu yazımız Samsung A50 sorunları ve çözüm yollarıyla ilgili olacak. Akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyaçları geniş bir şekilde değişiyor ve üreticiler bu ihtiyacı karşılamak için mücadele ediyorlar Gerçek şu ki, bugünlerde rakiplerine karşı tek başına durabilen ve yeni müşteriler çekebilecek birçok akıllı telefon üreticisi mevcuttur. Ayrıca, Uluslararası pazardaki yeni katılımcıların diğer markaların müşterilerini de kendilerine yönelttikleri bir gerçektir. Aynı sebepten ötürü, her üretici için müşteri veritabanını genişletmek, rekabette hayatta kalmak için önemli hale geldi. Akıllı telefon model kapsamını genişleterek bunu yapıyorlar. Dolayısıyla listeye bazı yeni akıllı telefonlar eklendi ve A50 bunlardan birisi.

Son zamanlarda Galaxy A50’nizde bazı sorunlarla karşılaştıysanız, bu makalede bunu çözebilme ihtimaliniz var. Sadece aradığınız sorunu bulun ve umarım çözümü de bulursunuz.

Parmak İzi Okuyucusu

Parmak izi sensörünün taramayı kaçırdığı veya düzgün çalışmadığını gösteren çok sayıda rapor var. Ekrana yerleştirilmiş parmak izi tarayıcı hakkında şunu söylemek gerekir ki, her zaman tasarlandığı gibi çalışmayan ilk nesil teknoloji ürünüdür

 

 

Elbette, Samsung, parmak izi tarayıcısının yanıt verebilirliğini ve doğruluğunu artıracağı iddia edilen yazılım güncellemelerini vaat ediyor; Sizin için kalan tek şey telefonunuzu güncel tutmaktır. Eğer parmak iziyle ilgili problem yaşıyorsanız, ekran koruyucuyu değiştirmek veya kaldırmak size yardımcı olabilir ancak yavaş parmak izi tarayıcısının temel sebebinin bu olduğundan şüpheliyim.

2. LED bildirim ışığı yanmıyor

Samsung A50 sorunları arasında yer alan başka bir sorun ise, bir bildirim aldığınızda LED ışığın neden yanıp sönmediğini merak ediyorsanız (muhtemelen önceki akıllı telefonunuzda olduğu gibi), Tabii ki, Galaxy A50’de olmadığı için. Bu başlı başına bir sorun değil, ama belki de satın almadan önce A50’yi araştırırken bu bilgiyi kaçırdınız, bu yüzden tekrar söylemenin bir sakıncası olmaz.

 

3. İnternet bağlantısı sorunları

İnternet bağlantısı sorunları yaşıyorsanız, tarayıcı önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin.

4. Bluetooth sorunları

Bazı kullanıcılar, telefonlarını Bluetooth cihazıyla eşleştirmelerini engelleyen bir Bluetooth sorunu olduğunu bildirdi. Anlaşılan, bu sorunun hala gerçek bir çözümü yok. Umarım, Samsung gelecekteki güncellemelerden bazılarında eşleştirme sorununu çözecektir.

 

 

Elbette, telefonunuzu yeniden başlatma, bağlantıyı yeniden kurma, Uçak modunun devre dışı bırakılıp bırakılmadığını kontrol etme gibi genel çözümleri deneyebilirsiniz.

5. Şarj Sorunu ve Pil boşalması

Samsung A50 sorunları içinde pil boşalması, belki de A50 sahiplerinin şu anda karşı karşıya oldukları en büyük problem.

 

 

Görünüşe göre, son güncellemelerden bazıları pil sorunu içeriyor, bu yüzden Samsung’un bir düzeltme güncellemesi yayınlamasını beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. Bunun ne zaman olacağını kimse bilmiyor, bu yüzden her gün kontrol etmeye devam edin.

Bu arada, diğer bazı faktörlerin pil ömrünü etkilemediğinden emin olun. Örneğin, Ayarlar> Pil kullanımı bölümüne gidin ve hangi uygulamanın en fazla gücü tükettiğini görün. Olağandışı bir şey fark ederseniz, kaldırın veya en azından bu uygulamayı sınırlayın.

Netflix’i HD olarak oynatamıyorum

Samsung A50 sorunları içinde önemli bir yere sahip olan durumu yaşıyorsanız yani Netflix videolarını HD olarak oynatamıyorsanız, Netflix’in HD kalitesinde akışı Galaxy A50’de desteklenmiyor! Ancak böyle olmamalı, çünkü Galaxy A50, HD videoları akış platformlarında oynatmak için yeterli olan Widevine L1 DRM’yi destekliyor.

Ancak, telefonun önkoşulları buna izin veriyor olsa bile, Netflix bir sebepten ötürü HD içeriğin A50’de yayınlamasına izin vermekte tereddüt ediyor. Bu çatışmanın ne zaman ve ne zaman çözüleceğini kimse bilmiyor. Bildiğimiz, Netflix uygulamasının bazı eski sürümlerinin HD içeriğine izin vermesidir.

 

 

Bununla birlikte, Netflix’i HD olarak izlemeden yapamazsanız uygulamanın önceki sürümünün bir APK dosyasını yükleyebilirsiniz. Kullanıcılara göre, son çalışan sürüm Netflix 6.20.1 build 51 31579.

Ekran parlaklığı çok yüksek

Samsung’un AMOLED ekranları harika, belki de bu işte en iyisi! Ancak, özellikle IPS ekranlardan geçen kullanıcılar için canlı renkler ve ekran parlaklığı biraz fazla görünebilir.

Dolayısıyla, yeni Galaxy A50’nizdeki ekran çok parlak görünüyorsa, Samsung AMOLED’in çalışma şekli budur. Ancak, ekranı gözlerinize daha güzel görünür hale getirmek için bazı ayarları yine de yapabilirsiniz.

Sadece ayarlara gidin ve ekran modunu Temel olarak değiştirin. Sonuçtan memnun olmasanız bile, gözlerinize ve beyninize yeni canlı ekrana alışması için biraz zaman verin.

Bu makalede listelemediğim farklı Samsung A50 sorunları ile karşılaştıysanız, aşağıdaki yorumlar kısmına yazın ve çözümü birlikte bulmaya çalışalım

6 YORUMLAR

  1. Merhaba.telefonum normal kullanımda herhangi bir hata vermiyor.fakat bir süre sonra kendi kendine komutlar veriyor. Ornek Pubg mobile oyununda bir süre oynadıktan sonra kendi bağımsızlığını ilan ediyor.kendi kendine ateş etmeler dürbün acmalar ziplamalar vs.sanki ben telefonu degilde telefon beni yönetiyor.

    • Merhaba, büyük olasılıkla, cihazınızın ekranında donanımsal ghost touch problemi mevcut. Bu sorun bazen birkaç kendi kendine dokunma tarzında görülebileceği gibi, sizin cihanızda olduğu gibi ileri düzeyde de mevcut olabilir. Cihazınızın garantisi varsa servise gönderip, cihaz değişimi ya da ekran değişimi yapılmasını talep edin

    • Benim sorunum A50 telefonumun ön kamerası ve arka kamerası diğer A50 telefonlardan daha Bulanık bunu teyit etmek için belli başlı markalardan telefonlara eşleştirdim mağazaları gidip bir sorun var bunun için ne yapmam gerekiyor

      • Önce bir fabrika sıfırlaması, eğer sorun çözülmediyse odin’den komple rom yükleyerek düzelebilir. Eğer düzelmiyorsa o zaman, kameraların netlemesinde donanımsal bir problem olabilir. Kamera düzgün bir şekilde, netleme yapmazsa fotoğraf bulanık çıkar. Garanti varsa, garantiye göndermek en doğrusu olur

    • Hayır bu sorun telefondan kaynaklanıyor olamaz. Eğer daha uzun bir süre mesela 20 dakika kadar falan deseydiniz o zaman telefondan kaynaklanabileceğini düşünürdüm. Whatsapp sunucuları, durum güncellemesini anlık olarak yapmıyordur sorun muhtemelen bundan kaynaklanıyordur

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz